Piast przegrał z Arką w lidze, a w Pucharze Polski z nią nie zagra, bo odpadł z I-ligowcem

Data dodania: 26-09-2017 21:21

Piast Gliwice odpadł w 1/8 finału Pucharu Polski. Ekipę Waldemara Fornalika wyrzucił za burtę rozgrywek I-ligowy Chrobry Głogów.

Mecz 1/8 finału Pucharu Polski
CHROBRY GŁOGÓW - PIAST GLIWICE 2:1
Mateusz Machaj 42, Konrad Kaczmarek 67 - Maciej Jankowski 26
Chrobry: 27. Anatoli Gospodinow - 32. Przemysław Stolc, 42. Seweryn Michalski, 3. Michał Michalec, 8. Karol Danielak - 2. Łukasz Szczepaniak, 10. Marcel Gąsior, 16. Robert Mandrysz, 89. Mateusz Machaj (90. 14. Michał Borecki), 77. Serhij Napołow (60. 9. Bartosz Machaj) - 26. Konrad Kaczmarek (87. 99. Damian Kowalczyk)
Piast: 31. Dobrivoj Rusov - 5. Marcin Pietrowski, 88. Uroš Korun, 91. Hebert, 15. Adam Mójta - 11. Aleksander Jagiełło (68. 3. Denis Gojko), 16. Patryk Dziczek, 23. Stojan Vranješ, 7. Maciej Jankowski, 12. Saša Živec (79. 17. Joel Valencia) - 10. Karol Angielski (57. 18. Łukasz Krakowczyk)
Żółta kartka: Stolc

Już na początku spotkania Chrobry, czołowy zespół Nice I ligi, mógł objąć prowadzenie. Kaczmarek podciął piłkę nad Rusovem, ale zabrakło trochę precyzji, bo futbolówką odbiła się od słupka.

Potem zaatakował Piast, który w debiucie Fornalika przegrał z Arką Gdynia i teraz nie chciał znowu zejść z boiska pokonany. W 26. minucie goście dopięli swego, bo Jagiełło, który do tej pory dogrywał do Angielskiego, znalazł w polu karnym Jankowskiego, a ten strzałem głową pokonał Gospodinowa.

Chrobry wyrównał w 42. minucie. Mateusz Machaj z wolnego uderzył po ziemi, piłka minęła mur i wpadła do siatki. Rozstrzygająca losy meczu akcja miała miejsce w 67. minucie. Kaczmarek tym razem miał więcej szczęścia niż we wcześniejszych sytuacjach i pokonał Rusova. Kto wie jednak, jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby wcześniej, przy stanie 1:1, Stojan Vranjes nie trafił w słupek, gdy oddał zaskakujący strzał z daleka.

Piłka nie wpadła jednak do siatki, Chrobry zadał drugi cios i to on zagra w ćwierćfinale z Arką Gdynia.

Syn jednej z ikon Ekstraklasy znalazł nowy klub. Zagra w Podbeskidziu Bielsko-Biała

Piłkarz Zagłębia Lubin przeżywa podobny dramat do Milika. To jego drugi taki uraz w karierze