Niesamowity Ansu Fati! Drugi mecz w kadrze i już pobity prawie 100-letni rekord. Wielkie chwile 17-latka (VIDEO)

Data dodania: 06-09-2020 22:12

Ansu Fati w swoim 2. meczu w reprezentacji Hiszpanii zadebiutował w pierwszym składzie. 17-latek najpierw szybko wywalczył rzut karny, a potem strzelił gola i został najmłodszym snajperem w historii La Furia Roja. Hiszpanie w meczu Ligi Narodów ograli gładko Ukrainę (4:0).

Fati zadebiutował w kadrze w meczu z Niemcami (1:1), który został rozegrany 3 września. Młodzian z FC Barcelona wszedł na boisko od początku II połowy.

Kilka dni później selekcjoner Luis Enrique postawił na 17-latka od początku i się nie zawiódł. Już w 3. minucie Fati wywalczył rzut karny, a Sergio Ramos posłał piłkę do siatki. Potem stoper zdobył jeszcze swoją 23. bramkę w drużynie narodowej, ale bohaterem kibiców został Fati. W 31. minucie nastolatek pięknym strzałem trafił na 3:0 i jednocześnie został najmłodszym strzelcem gola w reprezentacji Hiszpanii. A warto dodać, że jak miał dwa lata, to w kadrze debiutował... Sergio Ramos.

Fati mógł gola strzelić szybciej o kilka minut, ale jego strzał - młodzian nie ma kompleksów - nożycami (!) został zablokowany. Nie zmieniłoby to faktu, że posłał piłkę do siatki w meczu reprezentacji w wieku 17 lat i 311 dni i pobił 95-letni rekord.

Hiszpanie ostatecznie rozbili ekipę Andrija Szewczenki aż 4:0. Bramkę ustalającą wynik spotkania strzelił grający drugi mecz w kadrze seniorów Ferran Torres, który latem przeniósł się do Manchesteri City. 20-latek idealnie trafił w spadającą po dośrodkowaniu piłkę i nie dał szans Piatowowi.