Dybala zawiódł. "Stara Dama" gubi punkty

Dodał: Adrian Łęczycki
Data dodania: 01-10-2017 22:36

Juventus Turyn nie wytrzymał morderczego tempa na starcie rozgrywek Serie A. Mistrzowie Włoch zgubili pierwsze punkty w sezonie, na własne życzenie remisując z Atalantą Bergamo.

ATALANTA BERGAMO - JUVENTUS TURYN 2:2
Caldara 31, Cristane 67 - Bernardeschi 21, Higuain 24
Atalanta BC: Beriša – A. Masiello, Caldara, Palomino – Hateboer, Cristante (88. de Roon), Freuler, Spinazzola – Kurtić (56. Petagna), A. Gómez (C) – Cornelius (32. Iličić).
Juventus Turyn: Buffon (C) – Lichtsteiner (66. Barzagli), Chiellini, Benatia, Asamoah – Bentancur, Matuidi – Bernardeschi (69. Cuadrado), Dybala, Mandžukić (78. Costa) – Higuaín.

Juventus Turyn nie podjął rękawic, jakie "Starej Damie" rzuciło Napoli. Mistrzowie Włoch zgubili punkty w trudnym, wyjazdowym spotkaniu z Atalantą Bergamo.

Trzeba jednak przyznać, że ekipa Massimiliano Allegriego straciła punkty na własne życzenie. "Stara Dama" po 24. minutach zasłużenie prowadziła 2:0 i niewiele wskazywało na to, że mistrzom Włoch stanie się w tym meczu jakaś krzywda. Nawet po trafieniu kontaktowym Caldary.

Po przerwie jednak Atalanta ruszyła mocno na rywala i nie tylko wyrównała, ale także stwarzała sobie okazje do tego, aby wygrać ten mecz. Kropkę nad "i" postawić mogli jednak goście z Turynu. W samej końcówce w fatalnym stylu karnego zmarnował Dybala i Juventus wraca do Turynu z zaledwie jednym oczkiem.