Wielki mecz Adriana Mierzejewskiego. Polak poprowadził Chongging SWM do wygranej (VIDEO)

Data dodania: 11-09-2020 14:12

Adrian Mierzejewski strzelił gola i zanotował dwie asysty w meczu 10. kolejki ligi chińskiej. Polak poprowadził Chongging SWM do wygranej 3:1 z Hebei Chine Fortune.

Gospodarze jako pierwsi stracili bramkę. W 16. minucie ich bramkarza pokonał Marcao.

Do wyrównania doprowadził w 30. minucie Fernandinho, który dostał podanie od Mierzejewskiego spod linii środkowej na lewą stronę i pognał na bramkę, pokonując ostatecznie golkipera.

Drugą asystę Polak zanotował w 84. minucie. Tym razem Polak dośrodkował z rzutu rożnego, a Alan Kardec głową wpakował piłkę do siatki na 2:1.

W 90. minucie Mierzejewski osobiście zamknął wynik. Fernandinho wbił się w pole karne i spod linii końcowej zagrał na 3. metr od bramki, gdzie Polak na wślizgu skierował piłkę do siatki. Dla 33-letniego pomocnika to 2. gol w sezonie.

Jego zespół w grupie B podzielonej Super League ma po 10 kolejkach 12 punktów i zajmuje 6. miejsce pośród 8 drużyn.