Jagiellonia ekspresem odrobiła dwa gole straty. Do zwycięstwa z beniaminkiem doprowadzić się nie udało

Data dodania: 11-09-2020 20:03

Jagiellonia Białystok w ekspresowym tempie po przerwie odrobiła dwie bramki straty z I połowy i miała mnóstwo czasu, by pokonać Podbeskidzie Bielsko-Biała. Trzeciego gola nie strzeliła.

Jagiellonia do przerwy przegrywała 0:2. Prowadzenie gościom dał w 18. minucie Kamil Biliński, dla którego to 3. gol w 3. meczu Ekstraklasy tego sezonu. Snajper Górali wykorzystał sytuację sam na sam ze Steinborsem.

Na 2:0 podwyższył Michał Rzuchowski. Dla obrońcy to debiutancki gol w debiutanckim sezonie Ekstraklasy. W 37. minucie defensor trafił do siatki po strzale głową.

Górale mieli świetny wynik w odległym od Bielska-Białej Białymstoku, ale w ciągu 2 minut roztrwonili przewagę. W 49. minucie gospodarze złapali kontakt po strzale Jakova Puljicia głową, a po chwili Jesus Imaz zamienił na asystę podanie Pawła Olszewskiego. Kolejne gole w tym meczu już nie padły, więc Jaga zremisowała 2:2 z Podbeskidziem.

Wspomniany Jesus Imaz strzelił kolejnego gola i chyba po przełamaniu się z Legią Warszawa odzyskał pewność w grze. Wcześniej nie zdobył bramki od połowy grudnia i czekał na gola od 17 meczów.