Polacy wygrali i nie musieli się oglądać. Dania straciła wygraną w przewadze

Data dodania: 08-10-2017 19:53

Reprezentacja Polski zrobiła swoje na Stadionie Narodowym i nie musiała się oglądać na wynik spotkania Danii z Rumunią. Tam gospodarze, którzy w przypadku naszej porażki z Czarnogórą, mieli widoki na 1. miejsce i bezpośredni awans na mundial, prowadzili z Rumunią, ale ostatecznie tylko z nią zremisowali. I to grającą w osłabieniu.

Przed ostatnimi spotkaniami Polska miała 3 punkty przewagi nad Danią, z którą wygrali 3:2 u siebie i przegrali 0:4 na wyjeździe. W tej sytuacji porażka Polski przy zwycięstwie Danii dawałaby awans tej drugiej reprezentacji.

Na szczęście Polacy nie musieli nerwowo czekać na wieści z Telia Parken, bowiem wygrali swoje spotkanie w Warszawie, chociaż były momenty, gdy Duńczycy mogli zwietrzyć swoją szansę. W Kopenhadze też górą przez długi czas byli gospodarze, którzy prowadzili 1:0 z Rumunią po bramce Eriksena z rzutu karnego w 59. minucie. Goście nie mieli większych szans na odrobienie strat, tym bardziej, że już w 63. minucie po drugiej żółtej kartce z boiska wyleciał Ganea, ale udało się im to zrobić. W 88. minucie Daec wyrównał i Dania nie skończyła eliminacji zwycięstwem.

W sumie Duńczycy skończyli eliminacje z 20 punktami i zagrają w listopadzie w barażach o awans do MŚ 2018 w Rosji. Trzecia z 16 punktami finiszowała Czarnogóra, Rumuni na 4. lokacie uzbierali 13 ,,oczek", z 7 skończyła 5. Armenia, a z 3 ostatni w tabeli Kazachstan. Te dwie ostatnie ekipy w niedzielę zremisowały 1:1 w Kazachstanie po bramkach Turjsbeka z 62. minuty dla gospodarzy i Mchitarjana dla gości w 26. minucie.