Piszczek nie pomoże Borussii w wielu ważnych spotkaniach. Polak wróci do gry dopiero w 2018

Dodał: as
Data dodania: 10-10-2017 16:40

Niemiecki magazyn „Kicker" poinformował, że Łukasz Piszczek w tym roku na boisku już się nie pojawi, przez co opuści wiele istotnych meczów Borussii Dortmund.

Reprezentacja Polski wygranym meczem z Czarnogórą (4:2) zapewniła sobie wymarzony i długo wyczekiwany awans do finałów piłkarskich mistrzostw świata. Niestety nie obyło się też bez przykrej sytuacji. W 41. minucie spotkania Łukasz Piszczek wpadł na Wojciecha Szczęsnego, po czym kolano obrońcy wygięło się w nienaturalny sposób. 32-latek dokończył pierwszą połowę, ale na drugą nie pojawił się już na murawie.

Badanie rezonansem magnetycznym wykazało, że zostało naderwane więzadło poboczne w prawym kolanie Łukasza

- oznajmił rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Z początku mówiło się o zaledwie miesięcznym rozbracie z piłką, ale według informacji opublikowanej przez magazyn "Kicker", prawy obrońca BVB pojawi się na boisku dopiero w 2018 roku. Oznacza to co najmniej jedenaście tygodni przerwy, będące nieciekawą prognozą dla trenera i sympatyków Borussii. W związku z tym Polak ominie m.in: ligowe mecze z Bayernem Monachium, Bayerem Leverkusen i Schalke, a także ważne starcia z Tottenhamem Hotspur i Realem Madryt w Lidze Mistrzów.

Gwiazda Borussii Dortmund wyląduje w Serie A?

Boruc zostanie pożegnany w spotkaniu z Urugwajem!