Polacy przegrali prestiżowy mecz z Niemcami

Dodał: Adrian Łęczycki
Data dodania: 10-10-2017 19:52

Spotkania reprezentacji Polski z reprezentacją Niemiec, niezależnie od kategorii wiekowej, wzbudzają wielkie emocje. Tym razem jednak w Zabrzu, podopieczni trenera Dźwigały przegrali z zachodnimi sąsiadami.

POLSKA U-19 - NIEMCY U-19
Jan-Niklas Beste 68, Arne Maier 81
Polska: 12. Marcin Bułka - 16. Serafin Szota, 5. Oskar Repka, 4. Adam Chrzanowski, 3. Tymoteusz Puchacz - 7. Marco Drawz (85, 20. Marcel Stefaniak), 13. Radosław Kanach, 10. Riccardo Grym (86, 6. Tomasz Makowski), 19. Adrian Łyszczarz (78, 14. Aron Stasiak), 11. Mikołaj Kwietniewski - 9. Dominik Steczyk.
Niemcy: 12. Niclas Thiede - 5. Florian Baak, 14. Luca Kilian, 4. Tom Baack, 17. Jan-Niklas Beste - 19. Linton Maina (82, 7. Timothy Tillman), 6. Atakan Akkaynak, 8. Arne Maier, 10. Kai Havertz (85, 18. Adrian Fein), 11. Sam Francis Schreck (62, 20. Yari Otto) - 9. Manuel Wintzheimer.
żółte kartki: Repka - Akkaynak.

Obydwie drużyny grały w tym meczu już tylko o prestiż. Komplet wygranych jednej i drugiej drużyny powodował, że Polacy i Niemcy mieli pewny udział w kolejnej rundzie eliminacji do mistrzostw Europy.

W meczu w Zabrzu, gdzie Polacy mieli grać o poprawę nastrojów i sprawdzenie się na tle silnego rywala, wypadliśmy blado, a Niemcy bez kłopotu ograli naszą drużynę.

O ile do przerwy udało się zachować czyste konto, to w drugiej połowie Niemcy zrobili to, do czego dążyli od pierwszej minuty spotkania, czyli zdobyli dwa gole.

Najpierw prowadzenie Niemcom dał Beste, wykorzystując fatalny błąd Bułki, a wynik meczu na 2:0 ustalił Maier, nie dając szans bramkarzowi Chelsea.

Mourinho zdecydowany! Numerem jeden piłkarz Tottenhamu

Ten plan PSG pokazuje, że miejsca dla Krychowiaka już nie będzie. Szykuje się wielki transfer