Messi wciągnął Argentynę na mundial. Z kolei mistrz Ameryki Południowej nie jedzie do Rosji! (VIDEO)

Data dodania: 11-10-2017 8:39

Leo Messi wprowadził jednak reprezentację Argentyny do finałów MŚ 2018 w Rosji. As ,,Albicelestes" strzelił trzy gole w meczu z Ekwadorem. Do Rosji nie pojedzie  natomiast mistrz Ameryki Południowej, Chile.

Reprezentacja Argentyny musiała wygrać w Quito, by mieć pewność awansu na mundial. Już w 1. minucie wicemistrzowie świata... stracili gola po strzale Ibarry. ,,Albicelestes" byli poza finałami MŚ w tym momencie, ale wówczas sprawy w swoje ręce wziął Leo Messi. W 12. minucie wyrównał, a w 20. minucie zdobył drugiego gola i było 2:1. W 62. minucie Messi skompletował hat-tricka i Argentyna dość spokojnie dograła mecz do końca, świętując awans.

Do Rosji nie pojedzie reprezentacja Chile. Drużyna, która dotarła do 1/8 finału poprzedniego mundialu, zajęła 2. miejsce w Pucharze Konfederacji, czyli próbie generalnej przed MŚ i wygrała dwa ostatnie turnieje Copa America, przegrała aż 0:3 z Brazylią. ,,Canarinhos" okazali się bezlitośni i chociaż już dawno mieli pewny awans, to nie odpuścili. Chile awans przegrało z Peru gorszym bilansem bramkowym. Obie ekipy miały po 26 punktów, ale Peru legitymowało się bilansem bramek 27:26, a Chile 26:27.

Był w ostatniej kolejce jednak moment, że Chile nawet przegrywając, było blisko mundialu, bowiem Peru przegrywało 0:1 z czwartą ostatecznie w tabeli Kolumbią u siebie. W 76. minucie wyrównał jednak doświadczony Paolo Guerrero i Peru stanie przed szansą, by po raz pierwszy od 1982 roku zagrać w MŚ. Ostatni mecz ta drużyna zagrała na mundialu z Polską i przegrała 1:5. Teraz trzeba jeszcze pokonać w barażach Nową Zelandię (mecze 6 i 14 listopada).

Sensacyjnie nawet w barażach nie zagra Paragwaj. Ekipa, która przed ostatnimi meczami była w dobrej sytuacji, skompromitowała się. Okazało się bowiem, że przegrała u siebie z najsłabszą w stawce Wenezuelą, a zwycięstwo gospodarzy dałoby im 5. miejsce i prawo gry w barażach.

Drugie miejsce w tabeli zajął Urugwaj, który w listopadzie zagra towarzysko z Polską. "Urusi" pokonali 4:2 przedostatnią w tabeli Boliwię i co ciekawe strzelili wszystkie bramki w meczu, notując dwa trafienia samobójcze.

Mecze 18. (ostatniej) kolejki eliminacji MŚ 2018 w strefie

Peru - Kolumbia 1:1 (Guerrero 76 - Rodriguez 56)
Paragwaj - Wenezuela 0:1 (Herrera 84; czerwone kartki: Gomez 89 - Wilker 89)
Urugwaj - Boliwia 4:2 (Caceres 39, Cavani 42, Suarez 60, 76 - Silva 24 sam., Godin 79 sam.)
Ekwador - Argentyna 1:3 (Ibarra 1 - Messi 12, 20, 62)
Brazylia - Chile 3:0 (Paulinho 55, Gabriel Jesus 57, 90+3)

Portugalczycy wydarli awans Szwajcarii. Na MŚ jadą też Francuzi. Holandia bez barażów. Gol piłkarza Śląska

Ronaldo nie strzelił gola. Lewandowski królem strzelców (VIDEO)