Górny Śląsk świeci na niebiesko. Ruch ograł GKS. Zagłębie strzeliło 5 goli w 27 minut

Data dodania: 22-10-2017 19:35

Piłkarski Górny Śląsk jest ,,Niebieski". Ruch Chorzów wygrał derby z GKS w Katowicach. Zwycięstwo odniosło też Zagłębie Sosnowiec, które po przerwie w 27 minut zdobyło 5 goli!

Niedzielne mecze 14. kolejki sezonu 2017-18 Nice I ligi

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - STOMIL OLSZTYN 5:1
Szymon Lewicki 63, 76, Adam Banasiak 69, Patryk Mularczyk 81, Vamara Sanogo 90 - Wiktor Biedrzycki 2
Zagłębie: 1. Dawid Kudła - 94. Robert Sulewski, 4. Arkadiusz Jędrych, 16. Mateusz Cichocki, 13. Łukasz Mozler (46. 22. Žarko Udovičić) - 7. Tomasz Nawotka, 6. Tomasz Nowak, 66. Adam Banasiak (80. 11. Patryk Mularczyk), 89. Wojciech Łuczak (46. 27. Vamara Sanogo), 77. Konrad Wrzesiński - 20. Szymon Lewicki
Stomil: 13. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 16. Łukasz Sołowiej, 23. Paweł Baranowski, 38. Milen Gamakow (73. 20. Wojciech Dziemidowicz) - 10. Piotr Głowacki (82. 31. Ernest Dzięcioł), 5. Grzegorz Lech, 97. Wiktor Biedrzycki, 6. Dani Ramírez (73. 22. Tomasz Zahorski), 3. Marcel Ziemann - 9. Artur Siemaszko
Żółte kartki: Łuczak, Nowak, Banasiak, Wrzesiński - Głowacki

PUSZCZA NIEPOŁOMICE - OLIMPIA GRUDZIĄDZ 2:1
Longinus Uwakwe 12, Maciej Domański 45 - Wołodymyr Kowal 9
Puszcza: 12. Marcin Staniszewski - 4. Łukasz Furtak, 3. Michał Czarny, 23. Piotr Stawarczyk, 27. Mateusz Bartków - 14. Dawid Ryndak (87. 28. Michał Mikołajczyk), 11. Marcin Stefanik, 8. Longinus Uwakwe, 10. Maciej Domański (84. 7. Marcel Kotwica), 17. Bartosz Żurek (75. 25. Krzysztof Szewczyk) - 19. Marcin Orłowski
Olimpia: 1. Wojciech Małecki - 25. Damian Ciechanowski, 4. Miha Goropevšek, 24. Matic Žitko, 28. Michael Olczyk (37. 97. Adrian Klimczak) - 7. Damian Michalik, 33. Tomasz Wełna, 6. Maciej Wolski (46. 18. Hubert Adamczyk), 70. Konrad Handzlik (59. 26. Ville Salmikivi), 14. Mateusz Klichowicz - 11. Wołodymyr Kowal
Żółte kartki: Stefanik, Furtak, Żurek, Uwakwe - Wełna, Žitko

GKS KATOWICE - RUCH CHORZÓW 1:2
Armin Ćerimagić 73 - Vilim Posinković 7, Michał Walski 38
GKS Katowice: 82. Sebastian Nowak - 33. Adrian Frańczak, 4. Lukas Klemenz, 2. Tomasz Midzierski, 8. Mateusz Mączyński (46, 10. Tomasz Foszmańczyk) - 11. Oktawian Skrzecz, 6. Bartłomiej Kalinkowski, 35. Łukasz Zejdler, 17. Andreja Prokić (64, 14. Armin Ćerimagić), 23. Dawid Plizga - 7. Grzegorz Goncerz (46, 24. Wojciech Kędziora)
Ruch: 1. Nikołaj Bankow - 24. Santiago Villafañe, 19. Marcin Kowalczyk, 7. Bojan Marković, 3. Mateusz Hołownia - 8. Michał Walski (89, 2. Gracjan Komarnicki), 66. Miłosz Trojak (77, 28. Mello), 4. Mateusz Zawal, 17. Maciej Urbańczyk, 16. Miłosz Przybecki - 77. Vilim Posinković (67, 10. Bartosz Nowak)
Żółte kartki: Midzierski - Trojak, Walski, Urbańczyk, Bankow

Ruch Chorzów zamyka I-ligową tabelę, ale gdyby nie kara minus pięciu punktów, to byłby teraz w tabeli na 15. pozycji. ,,Niebiescy" wyprzedziliby bilansem bramek zarówno Wigry Suwałki, GKS Tychy i Stomil Olsztyn, które mają po 16 punktów. Ruch też tyle wywalczył na boisku, ale w tabeli ma ich 11.

W niedzielnym meczu 14. kolejki Nice I Ligi ekipa Juana Ramona Rochy pokonała GKS. Ruch prowadził do przerwy 2:0 po golach Posinkovicia i Walskiego, a po zmianie stron utrzymali wynik dający 3 punkty, chociaż pozwolili katowiczanom zdobyć gola. GKS po raz kolejny zawodzi kibiców. W tabeli jest dopiero na 12. miejscu, a apetyty ekstraklasowe raczej znowu nie zostaną zaspokojone.

Fatalne nastroje mieli po I połowie meczu kibice Zagłębia. W Sosnowc Stomil Olsztyn prowadził od 2. minuty, ale po zmianie stron gospodarze dali koncert gry. W ciagu niespełna pół godziny strzelili 5 goli i efektownie wygrali.

Wysoko w tabeli jest Puszcza Niepołomice. W niedzielę ograła Olimpię Grudziądz i awansowała na 5. pozycję. Do miejsca premiowanego awansem traci 4 punkty.