Angulo strzelił dwie i Górnik jest o krok od awansu do półfinału Pucharu Polski

Data dodania: 24-10-2017 22:23

Górnik Zabrze już w pierwszym meczu z Chojniczanką Chojnice załatwił sprawę awansu do półfinału Pucharu Polski. Dwa gole zdobył Igor Angulo, ale ozdobą spotkania był strzał Piotra Kieruzela. Fatalnie uderzył natomiast Rafał Kurzawa, który zmarnował rzut karny.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski
CHOJNICZANKA CHOJNICE - GÓRNIK ZABRZE 1:3
Piotr Kieruzel 72 - Igor Angulo 26 k, 32, Damian Kądzior 63
Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz - 25. Wojciech Lisowski, 4. Piotr Kieruzel, 85. Hubert Wołąkiewicz, 6. Przemysław Pietruszka - 23. Jacek Podgórski (75, 45. Adam Ryczkowski), 20. Oskar Paprzycki, 7. Rafał Grzelak, 8. Jakub Bąk (81, 9. Jakub Biskup) - 17. Tomasz Mikołajczak, 21. Emil Drozdowicz (68, 13. Krzysztof Drzazga)
Górnik: 1. Tomasz Loska - 3. Adam Wolniewicz, 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 14. Michał Koj - 9. Damian Kądzior (86. 6. Bartłomiej Olszewski), 22. Szymon Matuszek, 28. Maciej Ambrosiewicz, 7. Rafał Kurzawa - 25. Łukasz Wolsztyński (73. 11. David Ledecký), 17. Igor Angulo
Żółte kartki: Grzelak, Mikołajczak, Drzazga - Kądzior, Wolsztyński
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)

Początek spotkania między liderem Nice I ligi i wiceliderem Lotto Ekstraklasy był wyrównany. Przez pierwsze minuty niewiele wskazywało na to, że Górnik ostatecznie wygra dość gładko.

W końcu do zabrzan uśmiechnęło się szczęście. W 25. minucie Lisowski zagrał piłkę ręką w polu karnym. Do piłki podszedł Igor Angulo i nie pomylił się z 11 metrów. Już 7 minut później Hiszpan trafił na 2:0 po dośrodkowaniu Koja i losy meczu były rozstrzygnięte.

Po przerwie Chojniczanka trochę się otrząsnęła, ale w 63. minucie otrzymała trzeci cios. Kądzior dostał świetne podanie od Ambrosiewicza i w sytuacji sam na sam pokonał Janukiewicza.

Już 3 minuty później Górnik mógł zdobyć czwartą bramkę. Wołąkiewicz sfaulował Wolsztyńskiego w polu karnym, a szansę na gola dostał Rafał Kurzawa. Świetny asystent okazał się słabym strzelcem. Z 11 metrów nie trafił nawet w bramkę.

Kurzawa nie trafił, a Chojniczance dało to trochę energii. W 72. minucie gospodarze zdobyli honorowego gola. Piotr Kieruzel kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego z 25 metrów i pokonał Loskę.

Górnik po tej wygranej jest już prawie w półfinale Pucharu Polski. Rewanż w Zabrzu 29 listopada powinien być formalnością.