Lewandowski z gola i dwóch asyst został z jedną asystą... Bayern sięgnął po Superpuchar Europy

Data dodania: 24-09-2020 23:52

Robert Lewandowski gola nie strzelił - uznanego - nie zanotował też drugiej asysty, bo faulował w bramkowej akcji. Bohaterem Bayernu Monachium został więc fantastycznie broniący Manuel Neuer oraz strzelcy goli w Superpucharze Europy z Sevilla FC, a więc Leon Goretzka i Javi Martinez.

Bayern do zdobytych w tym roku mistrzostwa Niemiec, Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów dołożył kolejne trofeum. Aby jednak po nie sięgnąć, potrzebował dogrywki w starciu z Sevilla FC.

Gigant z Bawarii przegrywał nawet w starciu w Budapeszcie, bowiem w 10. minucie sfaulowany w polu karnym został Ivan Rakitić. Pomocnik, który wrócił do Andaluzji z FC Barcelona, nie wziął się za wykonanie jedenastki. Zrobił to pewnie Lucas Ocampos i Sevilla prowadziła.

Bayern ruszył do odrabiania strat, aktywny był Lewandowski, ale do remisu doprowadził Goretzka. "Lewy" zagrał mu po podaniu od Muellera, a pomocnik z około 11 metrów trafił na 1:1. Po chwili De Jong trafił dla Sevilla FC, ale był na spalonym i wynik się nie zmienił.

Nie zmienił się też tuż po przerwie, gdy znowu Manuel Neuer musiał pokazać wielką klasę po strzale De Jonga, nie zmienił się też w 51. minucie, gdy Bayern w wielkim stylu "rozklepał" defensywę Hiszpanów, ale gol Lewandowskiego nie został uznany z powodu spalonego. W 63. minucie sędziowie nie uznali kolejnego gola Bayernu. Tym razem Leroy'a Sane, bowiem podający mu Lewandowski faulował rywala.

Kolejne atak Bayernu nie przynosiły efektu, chociaż starał się jak mógł także Lewandowski. Bliżsi szczęścia byli jednak rywale. W 88. minucie Neuer zatrzymał odważną interwencją Youssefa En-Nesyri'ego, a ten sam zawodnik już w 2. minucie dogrywki trafił piłką w nogę bramkarza i futbolówka zatrzymała się... na słupku.

Rozstrzygnięcie w dogrywce jednak nastąpiło. W 104. minucie Javi Martinez po tym, jak Bounou nie złapał piłki strzelił głową i trafił na 2:1. Potem Sevilla jeszcze atakowała, szuka swoicj szans, ale nic nie wskórała. Bayern triumfował.