Minęło 1,5 roku i czarna seria się skończyła. Dawid Kownacki znowu zdobył bramkę (VIDEO)

Data dodania: 26-09-2020 16:07

Dawid Kownacki po blisko 1,5 roku doczekał się kolejnego gola. Polski napastnik trafił do siatki w meczu Fortuny Duesseldorf z Wurzburger Kicksers. Kownacki dał gospodarzom zwycięstwo 1:0.

Kownaś pojawił się na murawie w 73. minucie spotkania i strzelił gola dokładnie po 9 minutach. Były zawodnik m.in. Lecha Poznań wykorzystał błąd bramkarza gości Fabiana Giefera, który wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Thomasa Pledla. Kowancki czekał na to przed bramką i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Dla Kownackiego to pierwszy gol od 11 maja 2019 roku, gdy posłał piłkę do bramki w meczu Bundesligi z Borussią w Dortmundzie. Przez 4 miesiące w tym okresie leczył kontuzję, potem dochodził do formy i jeszcze zaraził się koronawirusem.

Nie byłoby zwycięstwa bez gola Kownackiego, nie byłoby też go bez Floriana Kastenmeiera. Bramkarz Fortuny w doliczonym czasie gry obronił bowiem strzał Roberta Herrmanna z rzutu karnego.

Fortuna ma na koncie 3 punkty po 2 kolejkach, a sobotni rywal nie ma żadnego oczka i zajmuje ostatnią lokatę.