Cracovia uratowała remis z Rakowem. VAR dał Pasom punkt w 98. minucie

Data dodania: 26-09-2020 18:09

W 98. minucie uratowała Cracovia remis z Rakowem Częstochowa u siebie. Wcześniej Pasy przegrywały nawet 0:2 i to po kwadransie gry.

Raków, który wygrał trzy ostatnie ligowe spotkania, już po 15 minutach wypracował sobie przy Kałuży dwubramkową przewagę. W 11. minucie prowadzenie ekipie spod Jasnej Góry dał Tomas Petrasek, wykorzystując podanie Daniela Tijanicia. 4 minuty później Tijanić do asysty dołożył bramkę, trafiając perfekcyjnie z dystansu.

Te dwa ciosy nie powaliły Cracovii. Pasy odgryzły się w 21. minucie. Pierwszego gola po powrocie z włoskiego Trapani Calcio strzelił Filip Piszczek.

Na tym strzelanie w I połowie się zakończyło, a po przerwie Raków grał już ostrożniej w obronie i musiał bronić się przed licznymi dośrodkowaniami Cracovii. Gospodarze byli bliscy wyrównania po strzałach Pelle Van Amersfoorta i wprowadzonego w przerwę Marcosa Alvareza. Ten drugi trafił w poprzeczkę.

Cracovii udało się wyrównać dopiero w doliczonym czasie gry. Wówczas z kilkunastu metrów uderzył Ivan Fiolić i trafił idealnie. Sędzia początkowo nie uznał gola po sygnalizacji asystenta ze względu na pozycję spaloną Mateja Rodina, ale po analizie VAR arbiter Piotr Lasyk ostatecznie gola zaliczył.

Po tym remisie Raków ma na koncie 10 punktów i zajmuje 2. miejsce w tabeli. Z kolei Cracovia z 2 oczkami (startowała z -5) plasuje się na 13. lokacie.