Raków łatwo wyłowił 3 punkty z Wisły. W Częstochowie spokój, a w Płocku jadą na oparach i z kierownicą puszczoną przez Sobolewskiego?

Data dodania: 02-10-2020 19:55

Raków Częstochowa w drugim sezonie po powrocie do PKO Ekstraklasy radzi sobie jeszcze lepiej niż w pierwszym. Ekipa spod Jasnej Góry w piątek przejechała się po Wiśle Płock.

Raków poza porażką z Legią Warszawa na inaugurację sezonu raczej nie zawodzi. W piątek łatwo pokonał Wisłę.

Już w 10. minucie prowadzenie gospodarzom powinien dać Gutkovskis, ale przegrał pojedynek z Kamińskim. Po chwili bramkarz Wisły nie miał juz nic do powiedzenia, gdy Cebula dośrodkował, a Petrasek strzelił kolejnego gola w Polsce, wykorzystując swoją siłę i wzrost.

Wspomiany Cebula, którego wyciągnięto ze zdegradowanej Korony Kielce, świetnie wszedł w Raków. Pomocnik z Wisłą znowu zagrał dobry mecz, a do asysty dołożył gola, bowiem w 49. minucie dostał świetnie podanie od Tijanicia i wykorzystał okazję. Potem Cebula miał jeszcze jedną okazję, ale na 3:0 podwyższył dopiero Tijanić. W 66. minucie po asyście Kuna znalazł się w sytuacji sam na sam z... pustą bramką. Okazji nie zmarnował. Raków wygrał pewnie i wysoko, a w Płocku mają o czym myśleć. Czy formuła z Radosławem Sobolewskim na ławce już się wyczerpała? Nafciarze grają słabo i kto wie, czy roszada nie przyniosłaby chwilowej chociaż poprawy...

W tabeli Raków jest na 2. miejscu z 13 punktami. Tyle samo oczek ma Górnik Zabrze, ale w 6. kolejce dopiero zagra, podobnie jak mające 10 punktów 3. w stawce Zagłębie Lubin. Wisła Płock z 5 oczkami plasuje się na 10 lokacie. W następnej kolejce Raków jedzie do Zabrza, a do Płocka wpadnie Śląsk Wrocław.