Probierz 5. razy we Wrocławiu z Cracovią i 5. razy bez punktów. Może gdyby Hanca wykorzystał dyskusyjny rzut karny... (VIDEO)

Data dodania: 02-10-2020 22:59

To mogła być bardzo ciekawa końcówka meczu we Wrocławiu, ale Sergiu Hanca nie wykorzystał rzutu karnego i Śląsk Wrocław w miarę spokojnie dowiózł zwycięstwo w meczu 6. kolejki z Cracovią.

Sędzia Krzysztof Jakubik w 81. minucie podyktował rzut karny dla Cracovii. Dyskusyjny dla wielu, ale prawidłowy?

Karny został podyktowany przy stanie 3:1 dla Śląska i takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. Jedyną stratą dla wrocławian w tej sytuacji okazała się więc czerwona kartka, za 2. żółtą, Dino Stigleca.

Chorwat zaliczył jednak w sumie udany mecz, bo poza kartką i nerwami zanotował dwie asysty. W 17. minucie dograł do Exposito, a w 22. minucie do Golli i do przerwy było 2:0. Po zmianie stron nadzieję Cracovii dał chwilowo z karnego Hanca, ale potem trafił jeszcze Exposito i Michał Probierz nie mógł mieć wielkich złudzeń, że piąta wizyta w roli trenera Cracovii we Wrocławiu skończy się inaczej niż piątą porażką...

W tabeli Śląsk ma 10 punktów w 5 meczach i jest na 3. miejscu. Z kolei Cracovia ma 2 oczka i plasuje się na 14. pozycji.

Mecz 6. kolejki PKO Ekstraklasy
ŚLĄSK WROCŁAW - CRACOVIA 3:1
Erik Expósito 17, 65, Wojciech Golla 22 - Sergiu Hanca 50 k.
W 84. minucie Sergiu Hanca (Cracovia) nie wykorzystał rzutu karnego (Matúš Putnocký obronił)
Śląsk: 1. Matúš Putnocký - 3. Piotr Celeban, 14. Wojciech Golla, 15. Márk Tamás, 4. Dino Štiglec - 18. Lubambo Musonda (86. 17. Mariusz Pawelec), 29. Krzysztof Mączyński, 28. Waldemar Sobota, 25. Marcel Zylla (90. 24. Piotr Samiec-Talar), 7. Róbert Pich (90. 37. Mathieu Scalet) - 9. Erik Expósito (89. 11. Fabian Piasecki)
Cracovia: 23. Karol Niemczycki - 2. Cornel Râpă, 44. Dawid Szymonowicz, 88. Matej Rodin, 4. Sergiu Hanca - 14. Ivan Fiolić (90, 16. Przemysław Kapek), 10. Pelle van Amersfoort, 22. Florian Loshaj (75. 8. Milan Dimun), 9. Marcos Álvarez (90. 99. Tomáš Vestenický), 21. Thiago (46. 90. Michael Gardawski) - 26. Filip Piszczek (75. 7. Rivaldinho)
Żółte kartki: Štiglec - Hanca, Álvarez, Fiolić.
Czerwona kartka: Dino Štiglec (81. minuta, Śląsk, za drugą żółtą)
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)