James Rodriguez SHOW! Kolumbijczyk strzelał i asystował. Everton FC zdeklasował Brighton FC

Data dodania: 03-10-2020 18:00

W 4. kolejce Premier League Everton FC pokonał 4:2 (2:1) Brighton FC. Kapitalne spotkanie rozegrał James Rodriguez.

"The Toffees" pierwszą bramkę strzelili w 16. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Dominic Calvert-Lewin po asyście Gylfi'ego Sigurdssona. Dla 23-latka było to szóste trafienie w tym sezonie Premier League. Do wyrównania w 41. minucie doprowadził Neal Maupay, ale jeszcze przed przerwą gola strzelił Yerry Mina. Asystę przy jego golu zaliczył James Rodriguez.

W drugiej połowie Kolumbijczyk strzelił dwa gole, ale nie rozegrał całe spotkania, ponieważ w 78. minucie zmienił go Theo Walcott. Rodriguez rozegrał kolejne kapitalne spotkanie. W tym sezonie wystąpił we wszystkich meczach ligowych, strzelił 3 bramki i zaliczył 2 asysty.

W końcówce spotkania gola dla "Mew" strzelił jeszcze Yves Bissouma, ale goście nie dali rady już odrobić strat.