W Legii tak nie strzela... Armando Sadiku bohaterem reprezentacji Albanii

Data dodania: 13-11-2017 20:56

Armando Sadiku w Legii Warszawa nie gra jeszcze na miarę oczekiwań, ale w reprezentacji Albanii pokazał, że umie strzelać gole. Jego bramki były podstawą zwycięstwa nad Turcją w meczu towarzyskim na wyjeździe.

Albańczycy do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Sadiku. Legionista trafił do siatki w 24. i 39. minucie. Goście schodzili na przerwę jednak w mieszanych nastrojach, bo w 42. minucie z boiska wyleciał Ledian Memushaj.

Turcy grę w przewadze wykorzystali już w 42. minucie, gdy Cengiz Under zdobył bramkę kontaktową. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem i strzelą kolejne gole, ale w 56. minucie Eros Grezda zdobył bramkę na 3:1 dla Albanii. Turków stać było już tylko na trafienie Emre Akbaby z 60. minuty i w efekcie przegrali 2:3.

Sadiku zagrał do 66. minuty. Zmienił go Naser Aliji. Sadiku w reprezentacji ma na koncie 32 mecze i 11 goli. W Legii Albańczyk w 19 meczach strzelił do tej pory 7 goli, ale tylko 2 w Lotto Ekstraklasie, jednego w eliminacjach Ligi Mistrzów i aż 4 w Pucharze Polski.

Boruc zamiast Legii wybierze cieplejszy klimat? Nie brakuje dywagacji na temat jego przyszłości

Jerzy Dudek uważa, że tego piłkarza Adam Nawałka powinien już skreślić. Proponuje do kadry innego