Francja była o włos od przerwania passy Niemców, 6 goli w meczu Rosja - Hiszpania, porażki Argentyny i Urugwaju. Gol Nikolica (VIDEO)

Data dodania: 14-11-2017 22:34

Finaliści MŚ 2018, którzy awansowali na mundial bezpośrednio, w listopadzie rozgrywali już mecze towarzyski. We wtorek doszło do kilku interesujących starć. Gospodarz turnieju Rosja powalczyła z Hiszpanią i chociaż przegrywała 0:2 i 1:3, to jednak zremisowała. Remisem skończyło się też starcie Niemców z Francją, chociaż ,,Trójkolorowi" byli blisko wygrania i przerwania imponującej passy ekipy Joachima Loewa. Zawiodła Argentyna, przegrywając z Nigerią. Wygrali Belgowie, a Urugwaj, który zremisował z Polską, przegrał z Austrią.

W pierwszym spotkaniu Serbowie, którzy wybierają się na mundial, zremisowali w Ulsan z Koreą Południową, uczestnikiem MŚ 2018 z Azji. Skończyło się remisem. Cały mecz w barwach gości rozegrał Aleksandar Prijović, który wcześniej z Chinami dostał tylko 5 minut. Były napastnik Legii Warszawa nie zdobył gola, więc nadal ma na koncie jedną bramkę. W 6 meczach.

Wspomniani Chińczycy zagrali zaś z Kolumbią, która wcześniej 1:2 uległa Koreańczykom. Tym razem ekipa z Ameryki Południowej spisała się dużo lepiej, bo rozbiła rywala aż 4:0. Dwa gole zdobył wprowadzony w przerwie Miguel Borja z Palmeiras, który szuka swojej szansy, by pojechać na mundial.

Kolejny przedmundialowy test oblała reprezentacja Argentyny. Albicelestes w słabym stylu i głównie dzięki Sergio Aguero, pokonali Rosję. W meczu z Nigerią, wydawało się, że wygrana przyjdzie jeszcze łatwiej. Wicemistrzowie świata prowadzili po trafieniach Banegi i Aguero i nic nie wskazywało na to, że ekipa z Afryki zrobi krzywdę kadrze z Ameryki Południowej. Prowadzenie jednak wybiło z rytmu Argentynę, która dała sobie wbić aż cztery gole i ostatecznie przegrała 2:4. Kibice Argentyny, którzy nie tak dawno świętowali awans na Mundial, teraz muszą drżeć o formę swojej reprezentacji.

Świetne widowisko zobaczyliśmy w starciu Rosja - Hiszpania. Strzelecki festiwal zaczął strzałem głową Alba, wykorzystując świetne dogranie Asensio. Następnie jedenastkę po zagraniu ręką Kuzjajewa na gola zamienił Ramos. Przed przerwą Rosjanie zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Smołow świetnie odwrócił się z piłką w polu karnym i uderzył obok bramkarza. Chwilę po zmianie stron był remis po trafieniu z bliska Miranczuka. Chwilę później po drugiej stronie boiska na murawę padł Ramos, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Sam poszkodowany wyprowadził ponownie Hiszpanów na prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Smołow wykorzystał odrobinę miejsca i uderzył potężnie pod poprzeczkę. De Gea był bez szans.

W spotkaniu dwóch ekip, które turniej zobaczą w telewizji, Holandia okazała się lepsza od Rumunów. Wszystko dzięki trafieniom w drugiej części gry, Najpierw do siatki trafił Depay, następnie bramkarza gospodarzy pokonał Babel, a wynik na 3:0 ustalił de Jong.

Węgrzy, którzy MŚ też obejrzą w telewizji, ograli Kostarykę, która do Rosji pojedzie. Jedynego gola zdobył były napastnik Legii Warszawa Nemanja Nikolić.

Urugwajczycy, którzy w Warszawie zremisowali 0:0 z Polską, tym razem zagrali w Wiedniu i już w 5. minucie Austriacy, a konkretnie Sabitzer, strzelili im gola. Wyrównał już 5 minut później Edinson Cavani, dla którego był to 40. gol w reprezentacji. Remis utrzymał się do 87. minucie, gdy Schaub trafił na 2:1 i Austriacy wygrali.

Belgowie, którzy zremisowali wcześniej z Meksykiem 3:3, tym razem zdobyli jednego gola. Wystarczyło to jednak do ogrania Japonii. Jedynego gola zdobył Romelu Lukaku. Był to 15. mecz Belgów bez porażki. Ostatni raz zeszli z boiska pokonani we wrześniu 2016 roku, gdy przegrali z Hiszpanią.

20 kolejnych meczów bez porażki zaliczyli Niemcy i wydawało się, że ta seria dobiegnie końca. Mistrzów świata znowu byli bliscy ogrania Francuzi, którzy zatrzymali Die Mannschaft na Euro 2016, a teraz prowadzili w Kolonii 2:1 prawie do końcowego gwizdka. Oba gole dla ,,Trójkolorowych" zdobył Alexandre Lacazette. Na 2:2 wyrównał w doliczonym czasie gry Lars Stindl, który wszedł na boisko w 83. minucie. Bez goli skończyło się natomiast starcie Brazylii z Anglią.

Korea Południowa - Serbia 1:1