"Duński dynamit" rozerwał Irlandię! Fenomenalny występ Eriksena dał awans na MŚ!

Dodał: Łukasz Sawicki
Data dodania: 14-11-2017 22:50

Dania pokonała w Dublinie Irlandię 5:1 w rewanżowym meczu barażowym o awans do mistrzostw świata w Rosji. Prawdziwym katem piłkarzy z zielonej wyspy okazał się zdobywca trzech bramek Christian Eriksen.

Mecz barażowy o awans do mistrzostw świata 2018
IRLANDIA - DANIA 1:5; pierwszy mecz: 0:0
Bramki: Duffy 5 - Christie 29 sam., Eriksen 32, 63, 74, Bendtner 90
Irlandia: Randolph - Christie, Duffy, Clark (71. Long), Ward, Hendrick, Arter (46. McGeady), Meyler (46. Hoolahan), Brady, McClean, Murphy
Dania: Schmeichel - Kjaer, Christensen, Bjelland, Poulsen (70. Cornelius), Dellaney, Kvist, Larsen (54. Ankersen), Eriksen, Jorgensen (84. Bendtner), Sisto

Początek spotkania ułożył się znakomicie dla Irlandczyków. Już w 5. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, po tym jak do niepewnie wybijanej przez Jorgensena piłki dopadł w polu karnym Shanne Duffy, główkując nad wychodzącym Schmeichelem. Szybka bramka zdobyta przez podopiecznych O' Neilla spowodowała, że mecz się otworzył. Świetne okazje do wyrównania zmarnowali Larsen i Kvist, a Irlandczycy odpowiedzieli kilkoma szybkimi kontrami. Przewaga Duńczyków rosła jednak z minuty na minutę i znalazła odzwierciedlenie w postaci dwóch ciosów wyprowadzonych przez piłkarzy Hereide. Najpierw w 29. minucie niefortunną bramkę samobójczą zdobył Cyrus Christie, a trzy minuty później trybuny pięknym strzałem z 20 metrów uciszył Eriksen.

Od początku drugiej odsłony oba zespoły utrzymywały intensywne tempo gry. Znakomitych okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystali Sisto i Eriksen, ale to, co nie udało się wcześniej, powiodło się w 63. minucie. Bardzo precyzyjnym strzałem z przed pola karnego popisał się drugi z wymienionych, zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Irlandczycy znaleźli się w bardzo trudnym położeniu i musieli zaatakować, co wykorzystywali Duńczycy. Tempa nie zwalniał Eriksen, który w 74. minucie skompletował hat-tricka.W 90. minucie dzieło zniszczenia zwieńczył Bendtner, trafiając z rzutu karnego.

Duńczycy awansowali do MŚ jako ostatni z zespołów z Europy. W Rosji oprócz gospodarzy ze Starego Kontynentu zagrają jeszcze Polacy, Niemcy, Belgowie, Niemcy, Anglicy, Hiszpanie, Islandczycy, Serbowie, Portugalczycy, Francuzi, Szwajcarzy, Chorwaci, Szwedzi i Duńczycy.