Nice I Liga: Odra Opole gromi Górnika i awansuje na fotel lidera!

Data dodania: 19-11-2017 15:23

Odra Opole wysoko pokonała byłego przedstawiciele Lotto Ekstraklasy Górnika Łęczna. WczePodbeskidzie Bielsko-Biała pokonało przed własną publicznością Chrobrego Głogów 1:0, a Drutex-Bytovia Bytów zaliczył wyjazdowe zwycięstwo w Olsztynie. Te spotkania rozpoczęły 18 kolejkę Nice I Ligi. Potem przegrał Ruch Chorzów u siebie. Wcześniej przy Cichej odniósł trzy kolejne zwycięstwa.

Spotkanie w Bielsku-Niałej było szansą na odwrócenie złej passy gospodarzy. Podbeskidzie miało za sobą serię pięciu spotkań bez wygranej. Z kolei goście prezentowali zdecydowanie lepszą formę. Trzy ostatnie spotkania bez porażki sprawiły, że znajdowały się w czołówce. Wynik spotkania otworzył Iliev. Trafił do siatki z rzutu karnego płaskim strzałem w prawy róg bramki. Jedenastka została podyktowana po zagraniu piłki ręką przez Michalskiego. Chwilę później mogło być 2:0. Strzelec pierwszej bramki zagrał prostopadle do Kozaka, ale Polak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Przed spotkaniem z Drutexem-Bytovią Stomil miał za sobą okres gry w kratkę. Dwa zwycięstwa przeplatane trzema porażkami oraz słaba dyspozycja w początkowej fazie sezonu skutkują miejscem tuż nad strefą spadkową. Ich rywal wcale nie prezentował się lepiej. Piłkarze z Bytowa nie wygrali ostatnich pięciu spotkań i mieli tylko punkt przewagi nad gospodarzami. Wynik dość nieoczekiwanie otworzyli goście. Po dośrodkowaniu Kamińskiego piłka trafiła do niepilnowanego Jakóbowskiego. Zawodnik gości pewnym strzałem pokonał ofiarnie interweniującego Skibę. Jak się potem okazało, by to jedyne trafienie spotkania.

W Chorzowie Ruch wygrał trzy ostatnie spotkania i w starciu ze Stalą Mielec chciał podtrzymać dobrą passę. 5 minut przed przerwą ,,Niebiescy" stracili jednak gola i skomplikowali swoją sytuację. Wyrównać mógł przed przerwą Adran Liberacki, ale trafił w poprzeczkę. Udało się po przerwie, gdy uderzeniem z rzutu wolnego wyrównał Giacomo Mello. Remis utrzymał się prawie do końca, ale Stal zdążyła jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i po trzech meczach bez wygranej na wyjeździe udało się jej zdobyć 3 punkty.

W starcu Górnik - Odra po kombinacyjnej akcji w 15 minucie gości na listę strzelców wpisał się Szymon Skrzypczak. Górnik próbował odrobić straty, Dogodne sytuacje miał Bonin oraz Kosznik. Goście wykorzystali nieskutecznośc rywala i wyprowadzili kontrę. Tę na bramkę zamienił Marcin Wodecki. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w drugiej połowie. Najpierw wyszedł sam na sam, potem oddał futbolówkę w polu karnym jednemu z kolegów, ale ostatecznie po sporym zamieszaniu sam trafił do siatki.