Kolejny gol Immobile nic nie dał Lazio. Roma górą w derbach stolicy Włoch

Data dodania: 18-11-2017 20:11

Niepokonana od czterech spotkań AS Roma kontra Lazio, które nie przegrało sześciu meczów w ostatnim czasie. Obie ekipy przystępowały w dobrych nastrojach do derbów Rzymu. Po końcowym gwizdku cieszyli się już jednak tylko zawodnicy Romy.

Giallorossi wiosną przegrali derby u siebie 1:3. Dwa gole zdobył wówczas dla Lazio Balde Keita, który latem odszedł do AS Monaco. Tym razem defensywę Romy miał straszyć lider klasyfikacji strzelców Ciro Immobile. 27-letni napastnik znalazł nawet sposób na Alissona, ale nic to nie dało, bo gol z karnego w 72. minucie tylko zmniejszył rozmiary porażki na 1:2.

Wynik spotkania otworzył w 49. minucie Perotti, który tak jak Immobile, wykorzystał rzut karny. Lazio nie zdążyło się otrząsnąć, a w 53. minucie z podania Perottiego trafił Nainggolan.

Po derbach Roma przeskoczyła Lazio w tabeli. Ma 30 punktów, a lokalny rywal o 2 ,,oczka" mniej.

Utalentowany syn znanego ojca przedłużył umowę. Federico Chiesa zostaje we Florencji