Piotr Zieliński bohaterem Napoli. Wszedł z ławki i pozbawił Milan złudzeń (VIDEO)

Data dodania: 18-11-2017 22:19

Piotr Zieliński zaczął mecz z AC Milan na ławce rezerwowych SSC Napoli. Polak wszedł na boisko w 69. minucie i zadał zabójczy cios na 2:0! Milan stać było tylko na gola honorowego.

Napoli prowadziło z Milanem, z którym chyba już pożegna się trener Vincenzo Montella, po golu Lorenzo Insigne z 33. minuty. Reprezentant Włoch dostał świetnie podanie od Jorginho i spokojnie pokonał Gianluigiego Donnarummę. Gospodarze prowadzili na San Paolo 1:0, a trener Maurizio Sarri w 69. minucie postanowił zdjąć Marka Hamsika. Miejsce lidera Napoli zajął Piotr Zieliński i był to strzał w ,,10". Polak w 73. minucie dostał kapitalne podanie od Mertensa i w sytuacji sam na sam z Donnarummą posłał piłkę do siatki między nogami bramkarza AC Milan!

Dla Zielińskiego to drugi gol w karierze strzelony gigantowi - zawodzącemu w ostatnich sezonach - z San Siro. Pierwszego zdobył w sezonie 2015-16 w barwach Empoli, które zremisowało z Milanem 2:2 u siebie.

W doliczonym czasie gry Romagnoli trafił jeszcze do siatki, ale gościom z Mediolanu udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Na wyrównanie nie mogło już wystarczyć czasu.

W tabeli Serie A Napoli pozostaje liderem i w 13 meczach ugrało aż 35 punktów. Milan ma 19 ,,oczek" i zajmuje dopiero 7. lokatę.

Utalentowany syn znanego ojca przedłużył umowę. Federico Chiesa zostaje we Florencji