Szczęsny nie powstrzymał Sampdorii z Polakami w składzie! (VIDEO)

Data dodania: 19-11-2017 16:08

Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce przegrał na wyjeździe z Samdorią 2:3. W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Barłomiej Bereszyński, a Karol Linetty zagrał 62 minuty. W pozostałych spotkaniach również nie zabrakło bramek.

Szansę gry w barwach "Starej Damy" otrzymał dziś Wojciech Szczęsny. Polak musiał dziś jednak uznać wyższość świetnie dysponowanych graczy Sampdorii. Najpierw po dośrodkowaniu w pole karne fatalny kiks zaliczył jeden ze stoperów gości, a wykorzystał to strzałem głową Zapata. Sampdoria poszła za ciosem i po kilku podaniach przedostała się pod pole karne rywali. Tam Ramirez wystawił piłkę Torreirze, a ten oddał mocny i precyzyjny strzał tuż przy słupku. Szczęsny nie miał tu za wiele do powiedzenia. W 79 minucie było już 3:0. Po dośrodkowaniu piłkę z lewej strony przechwycił Quagliarella i mocno wbił ją w pole karne. Z piątego metra do bramki piłkę wpakował Ferrari. Goście odpowiedzieli dopiero w doliczonym czasie gry. Rzut karny na bramkę zamienił Higuain, a chwilę później Dybala popisał się fenomenalnym rajdem i sam wykończył akcję precyzyjnym strzałem.

W pojedynku Benevento - Sassuolo pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Missiroli dostrzegł dobrze ustawionego Matriego, a ten umieścił piłkę w siatce. Odpowiedz przyszła po godzinie gry, kiedy to Armenteros wykorzystał rzut rożny i z bliska pokonał bramkarza. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Peluso, zgarniając dla Sassuolo komplet punktów.

Wyrównany pojedynek zobaczyliśmy w starciu Spal - Fiorentina. Przed przerwą prowadzenie objęli gospodarze po trafieniu Paloschi. W przerwie zmieniony został Bartosz Salamon. Bez niego w defensywie goście zdołali wyrównać. W 80 minucie do bramki trafił Chiesa.

Identycznym wynikiem zakończył się mecz Torino - Chievo, a na boisku przez ostatni kwadrans mogliśmy podziwiać Mariusza Stępińskiego. Bramki padły jednak w pierwszej części spotkania. Dla Torino trafił Baselli, a Chievo punkt uratował Hetemaj.

Minimalną wygraną zanotowało na wyjeździe Cagliari. Decydująca akcja meczu z Udinese odbyła się w 55 minucie. Wtedy to Joao Pedro wyprzedził stoperów rywali i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.