Mierzejewski z asystą i z... kamerą. Sydney FC odniósł historyczny triumf (VIDEO)

Data dodania: 21-11-2017 13:17

Adrian Mierzejewski ma na koncie pierwsze trofeum w Australii. Jego Sydney FC zdobyło Puchar Australii, a Polak asystował przy decydującym golu. Po meczu Mierzejewski w szale radości zabrakł kamerę jednemu z operatorów...

Rywalem Sydney FC w finale była drużyna Adelaide United. Do przerwy na Allianz Stadium w Sydney prowadzili gospodarze po bramce Milosa Ninkovicia z 19. minuty. Wyrównał w 67. minucie Nikola Mileusnic. Po 90 minutach wynik brzmiał więc 1:1. Rozstrzygnięcie zapadło w 111. minucie. Wówczzas Adrian Mierzejewski zagrał piłkę z rzutu wolnego, dopadł do niej Bobo i po golu Brazylijczyka zrobiło się 2:1. 4 minuty po stracie gola, Adelaide United stracili jeszcze Michaela Marrone, który za odepchnięcie chłopca od podawania piłek wyleciał z boiska.

Adrian Mierzejewski rozegrał cały mecz. Dla Sydney FC to pierwszy triumf w Pucharze Australii, który rozgrywany jest od 2014 roku.