Miał być pogrzeb, a niewiele brakowało, a byłoby ogromne wesele. Młodzi piłkarze Legii Warszawa, którzy teoretycznie nie mieli większych szans na wyeliminowanie Ajaxu, zaprezentowali się w Amsterdamie ze świetnej strony.

AJAX U-19 - LEGIA U-19 0:2. Pierwszy mecz 4:1. Awans: AJAX
Ajax: 1. Nick Plomper - 15. Sergino Dest, 19. Quinten Maduro (56, 2. Navajo Bakboord), 3. Sven Botman, 5. Mitchell Bakker - 10. Jurgen Ekkelenkamp, 6. Jasper ter Heide, 8. Sebastian Pasquali (74, 16. Ryan Gravenberch) - 7. Szabolcs Schön, 9. Kaj Sierhuis, 11. Saku Ylätupa (35, 17. Victor Jensen).
Legia: 1. Mateusz Kochalski - 2. Michał Król, 5. Mateusz Bondarenko, 4. Mateusz Żyro, 24. Konrad Matuszewski - 42. Piotr Cichocki, 14. Mateusz Praszelik (65, 16. Michał Karbownik), 8. Sebastian Szymański, 11. Miłosz Szczepański, 7. Kamil Orlik (81, 33. Maciej Rosołek) - 18. Łukasz Zjawiński (28, 9. Michał Góral).
żółte kartki: Plomper, Maduro, Bakboord, Bakker, Jensen - Cichocki, Żyro, Szczepański.
sędziował: Mykoła Bałakin (Ukraina).

Legia pierwszy mecz na własnym stadionie przegrała z Ajaxem 1:4 i znacznie odstawała stylem od holenderskiego klubu, który zawsze słynął z doskonałego szkolenia młodzieży.

Przed rewanżem wydawało się, że Ajax dopełni formalności i nie tylko potwierdzi swoją wyższość nad stołecznym klubem, ale także że pewnie ogra Legię także u siebie.

Młodzi piłkarze Legii jednak zaskoczyli. Nie tylko mądrze bronili się przed atakami rywala, ale także potrafili strzelać gole. Już w 14 minucie prowadzenie ekipie z Warszawy dał Żyro, a tuż po przerwie gola na 2:0 zdobył Cichocki.

Legioniści, którzy potrzebowali jeszcze dwóch bramek do awansu, ruszyli do ataku. Jednak Ajax, który potrafił mądrze się bronić, dowiózł awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Real przechodzi trudny okres. Hiszpańscy dziennikarze: Perez już kontaktował się z potencjalnym następcą Zidane'a

PSG to wykorzysta? Mourinho ma w umowie z Manchesterem United zapisaną kwotę odstępnego