Diario de Sevilla: Eduardo Berizzo poinformował piłkarzy w przerwie, że ma raka. Odrobili 3 bramki straty

Data dodania: 22-11-2017 10:22

Ta historia jest wręcz nieprawdopodobna, ale trener Sevilla FC zmotywował swoich piłkarzy do skutecznej pogoni za Liverpool FC i odrobienia strat z wyniku 0:3 do przerwy. Jak tego dokonał? Podobno poinformował zawadników o swojej poważnej chorobie.

Według ,,Diario de Sevilla" Eduardo ,,Toto" Berizzo w przerwie zdradził piłkarzom, że zmaga się z rakiem prostaty. Ta informacja zmotywowała piłkarzy tak bardzo, że w II połowie odrobili trzybramkową stratę i Sevilla FC zremisowała u siebie z Liverpool FC 3:3.

Po przerwie ekipa z Andaluzji grała bardzo walecznie, nieustępliwie, a piłkarze ,,gryźli każdy centymetr murawy". Przyniosło to efekty. Wissam Ben Yedder zdobyłdwa gole, a kilka sekund przed końcem do remisu doprowadził Guido Pizarro. Po golu na 3:3 cała drużyna gospodarzy podbiegła do trenera, przed którym bardzo trudny mecz o życie.

W środę w Sewilli ma odbyć się konferencja prasowa, na której zostaną podane bardziej szczegółowe informacje na temat sytuacji Berizzo. Nie wiadomo, czy 48-letni Argentyńczyk będzie dalej w stanie prowadzić zespół. Już nie brakuje spekulacji, że jednak nie i że w najbliższym czasie przyjdzie ktoś, by go zastąpić w okresie walki z chorobą.

Sevilla FC w tabeli grupy E Ligi Mistrzów zajmuje 2. miejsce, o punkt za LFC. W ostatniej kolejce zagra na wyjeździe z NK Maribor na wyjeździe i jeśli wygra, to bez oglądania się na wynik meczu Liverpool FC - Spartak Moskwa (ma 6 punktów), Hiszpanie będą pewni awansu do 1/8 finału.

Kryzys w Borussii trwa od dłuższego czasu. Przyniósł ultimatum przed dwoma ważnymi meczami

Lista kandydatów do zastąpienia Emery'ego w PSG coraz dłuższa. Aż czterech trenerów z Portugalii