Greckie media: Lech obserwuje napastnika Olympiakosu Pireus. Podobnie jak Francuzi i Holendrzy

Data dodania: 23-11-2017 9:14

Lech Poznań latem dokonał rewolucji kadrowej, ale nie wszystkie transfery wypaliły. Rozczarowują m.in. napastnicy Christian Gytkjaer i Deniss Rakels. Nic dziwnego, że ,,Kolejorz" szuka nowego snajpera. Greckie media informują, że na celowniku Lecha znaleźli się piłkarze Olympiakosu Pireus.

Według serwisu SDNA.gr, na który powołują się media w Polsce i w Iranie, wysłannicy Lecha obserwowali irańskiego napastnika Karima Ansarifarda w niedawnym meczu Olympiakosu z Levadiakosem. Napastnik mistrza Grecji rozegrał 90 minut, ale w wygranym 2:1 meczu gola nie zdobył. W sumie w 7 występach ligowych w tym sezonie strzelił jednak 4 bramki.

56-krotny reprezentant Iranu (16 goli) do Olympiakosu trafił w styczniu 2017 roku z Panioniosu. Kosztował 400 tysięcy euro. Teraz wycenia się go na 3 razy więcej. Jego umowa wygasa w połowie 2020 roku. Ansarifard wcześniej w Europie grał tylko w Osasunie Pampeluna.

Zainteresowanie Ansarifardem przejawiają także Olympique Marsylia i Feyenoord Rotterdam. Wydaje się, że w walce za takimi firmami Lech może nie mieć szans na transfer Irańczyka.

Oprócz Ansarifarda Lech ma obserwować z Olympiakosu także skrzydłowego El Fardou Mohameda Bena Nabouhane. 28-letni piłkarz pochodzący z Komorów jest związany z Grekami tylko do końca sezonu, więc można go w miarę łatwo pozyskać. Tym bardziej, że mający francuskie obywatelstwo piłkarz jest tylko rezerwowym (2 epizody w lidze oraz po jednym w Lidze Mistrzów i Pucharze Grecji).

Najskuteczniejszym strzelcem Lecha w tym sezonie jest wspomniany Gytkjaer, ale Duńczyk w 16 meczach strzelił tylko 6 goli, a spodziewano się po nim zdecydowanie więcej. Podobnie jak po Denissie Rakelsie, który zawodzi jeszcze bardziej i jest bliski opuszczenia klubu.

Guilherme nadal nie przedłużył umowy z Legią. Chce go najsłabsza drużyna Europy

Wielki pech napastnika Wisły. Jesienią zagrał w lidze tylko 3 razy i tyle. Następny mecz dopiero wiosną