Zagłębie traci punkty na własnym stadionie

Data dodania: 24-11-2017 22:16

Zagłębie Sosnowiec tylko zremisowało przed własną publicznością z będącym w strefie spadkowej Górnikiem Łęczna 2:2 w ramach 19 kolejki Nice 1 Ligi.

19 kolejka Nice 1 Ligi sezonu 2017/2018
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 2:2

Bramki: Lewicki 45 (k), Kasperkiewicz 71 (s) - Kasperkiewicz 4, Kosznik 67
Zagłębie: 1. Dawid Kudła - 94. Robert Sulewski, 4. Arkadiusz Jędrych, 16. Mateusz Cichocki, 22. Žarko Udovičić - 77. Konrad Wrzesiński (87, 89. Wojciech Łuczak), 6. Tomasz Nowak, 66. Adam Banasiak, 7. Tomasz Nawotka (59, 11. Patryk Mularczyk) - 27. Vamara Sanogo (73, 70. Nuno Malheiro), 20. Szymon Lewicki.
Górnik: 79. Sergiusz Prusak - 22. Robert Pisarczuk, 18. Arkadiusz Kasperkiewicz, 64. Łukasz Sosnowski, 4. Rafał Kosznik - 15. Grzegorz Bonin, 6. Paweł Sasin (62, 10. Filip Karbowy), 26. Tomasz Makowski, 5. Łukasz Tymiński, 19. Filip Szewczyk (62, 21. Dariusz Jarecki) - 11. Patryk Szysz (80, 96. Sebastian Szerszeń).
Żółte kartki: Wrzesiński, Sanogo, Nuno Malheiro - Pisarczuk, Kasperkiewicz, Szewczyk, Kosznik.
Sędziował: Piotr Idzik

Faworytem spotkania było plasujące się w górnej połowie tabeli Zagłębie. Zwłaszcza że ostatnio zaliczyli cenne wyjazdowe zwycięstwo z Olimpią Grudziądz. Z kolei goście zanotowali ostatnio czwartą porażkę z rzędu. Nie może zatem dziwić, że plasują się w strefie spadkowej.

Mimo to Górnik zaskoczył w pierwszych minutach i szybko objął prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne Tymiński, a Kasperkiewicz urwał się obrońcy i wpakował piłkę do siatki. Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą. Pomogła im w tym podyktowana przez arbitra jedenastka, która na gola zamienił Lewicki. Po przerwie goście ponownie wykorzystali stały fragment gry. Tym razem najlepiej w polu karnym odnalazł się Kosznik, który potężnym strzałem pokonał Kudłę. Gospodarze mieli sporo szczęścia parę minut później. Po zamieszaniu w polu karnym Górnika piłka odbiła się od Kasperkiewicza i obrońca gości pokonał własnego bramkarza.

Niezawodny Angulo! Górnik wraca na fotel lidera!