Zwycięskie zakończenie roku GKS Katowice

Data dodania: 25-11-2017 18:59

GKS Katowice pokonał przed własną publicznością Miedź Legnica 1:0 w 19 kolejce Nice 1 Ligi. Dzięki wygranej GKS awansował na szóstą pozycję w tabeli.

19 kolejka Nice 1 Ligi sezonu 2017/2018
GKS KATOWICE - MIEDŹ LEGNICA 1:0
Kędziora 63
Katowice: 82. Sebastian Nowak - 33. Adrian Frańczak, 4. Lukas Klemenz, 2. Tomasz Midzierski, 29. Wojciech Słomka - 16. Paweł Mandrysz (63, 7. Grzegorz Goncerz), 21. Rafał Kuliński, 35. Łukasz Zejdler (85, 90. Peter Šulek), 17. Andreja Prokić (74, 14. Armin Ćerimagić), 20. Adrian Błąd - 24. Wojciech Kędziora.
Legnica: 1. Łukasz Sapela - 19. Grzegorz Bartczak, 16. Jonathan de Amo, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame - 21. Przemysław Mystkowski, 77. Tamás Egerszegi, 7. Łukasz Garguła (35, 28. Kornel Osyra), 14. Omar Santana (79, 23. Paweł Zieliński), 11. Mladen Bartulović - 9. Fabian Piasecki (58, 17. Jakub Vojtuš).
Żółte kartki: Prokić - Bartulović.
Czerwona kartka: Jonathan de Amo (15. minuta, Miedź, za brutalny faul).

Dobrze spisująca się od początku sezonu Miedź ostatnio ma gorszy okres. Trzy ostatnie spotkania kończyła podziałem punktów. Z kolei gospodarze dzisiejszego spotkania potrafili wygrać ostatnio z Górnikiem Łęczna i Olimpią Grudziądz. Goście prawie całe spotkanie musieli grać w osłabieniu po tym jak czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał Jonathan de Amo. Decydująca akcja meczu miała miejsce po przerwie. W 64 minucie po wykonaniu rzutu wolnego strzał na bramkę oddał Wojciech Kędziora. Uczynił to na tyle precyzyjnie, że stojący w bramce Sapela tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

Ronaldo odblokował się w lidze i przypieczętował wygraną nad Malagą!