Raków pokazał, że będzie walczy o awans. Po 20 latach Lotto Ekstraklasa może wrócić do Częstochowy

Data dodania: 26-11-2017 15:12

Raków Częstochowa to obok Odry Opole najlepszy beniaminek Nice I ligi. Ekipa spod Jasnej Góry awansowała na 3. miejsce w tabeli i wiosną powinien liczyć się w walce o awans do Lotto Ekstraklasy.

Mecz 19. kolejki Nice I ligi
RAKÓW CZĘSTOCHOWA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 3:1
Hubert Tomalski 22, José Embaló 65, Adam Czerkas 90 - Michał Czarny 86
Raków: 1. Mateusz Lis - 25. Karol Mondek (85. 4. Adam Mesjasz), 6. Andrzej Niewulis, 5. Daniel Boateng, 26. Łukasz Góra, 77. Hubert Tomalski - 13. Piotr Malinowski, 16. Igor Sapała, 21. Jakub Łabojko, 7. Rafał Figiel (79. 17. Przemysław Oziębała) - 9. José Embaló (74. 10. Adam Czerkas)
Puszcza: 12. Marcin Staniszewski - 27. Mateusz Bartków (69. 15. Rafał Mikulec), 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 18. Damian Lepiarz - 14. Dawid Ryndak, 7. Marcel Kotwica (67. 17. Bartosz Żurek), 8. Longinus Uwakwe, 11. Marcin Stefanik, 10. Maciej Domański (73. 16. Dominik Zawadzki) - 19. Marcin Orłowski
Żółta kartka: Boateng

Zespół Marka Papszuna w ostatniej tegorocznej kolejce Nice I ligi pokonał Puszcze Niepołomice. Raków tym samym zdobył na innym beniaminku aż 6 punktów w tym sezonie, bo wcześniej wygrał na wyjeździe 3:2. Doliczając też wygraną 2:1 wiosną jeszcze w II lidze, trzeba przyznać, że ekipie z Częstochowy gra z Puszczą zwyczajnie pasuje.

W niedzielnym meczu 19. kolejki zwycięstwo gospodarzy nie było mocno zagrożone. Gospodarze objęli prowadzenie po 22 minutach, a w drugiej połowie potrzebowali 20 minut, by podwyższyć prowadzenie. W końcówce goście zdołali strzelić kontaktowego gola, ale ostatnie słowo należało do najlepszego strzelca Rakowa, czyli doświadczonego 33-letniego Adama Czerkasa.

Raków zimę spędzi na 3. miejscu z dwupunktową stratą do Odry Opole i trzypunktową do liderującej Chojniczanki. Puszcza jest na 9. lokacie.

Czy Raków Częstochowa awansuje do Lotto Ekstraklasy?