Cracovia lepsza od Piasta. Bramkarz, który miał nie zagrać, został bohaterem Pasów.

Data dodania: 17-10-2020 17:16

Minęło już 7 kolejek tego sezonu PKO Ekstraklasy, a Piast Gliwice pozostaje z jednym punktem. W sobotę niedawny mistrz Polski przegrał na Cracovii.

Remis z Wartą Poznań na wyjeździe (0:0) to jedyny mecz, w którym Piast nie zszedł w lidze pokonany z boiska. W starciach ze Śląskiem Wrocław, Pogonią Szczecin, Jagiellonią Białystok, Stal Mielec i Lechem Poznań zespół Waldemara Fornalika przegrywał.

W Krakowie Piast przegrał z kolei 0:1, ale wcale nie musiał kończyć meczu z osłabioną Cracovią - zabrakło m.in. Sergiu Hanki, Michala Siplaka i Floriana Loshaja - bez punktu. Może gdyby w bramce Pasów zagrał Lukas Hrosso, a nie Karol Niemczycki. Słowaka wykluczył jednak uraz i między słupkami pojawił się Polak. Po końcowym gwizdku można było śmiało uznać go za jednego z bohaterów.

Już w I połowie Niemczycki wybronił w sytuacjach sam na sam z Tiago Alvesem i Patrykiem Sokołowskim. Cracovia kończyła więc pierwsze 45 minut bez strat, a Piast był na minucie jedną bramkę, bo w 25. minucie Pelle Van Amersfortpewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Mikkela Kirkeskova na Damirze Sadikoviciu.

W II połowie Cracovię nadal ratował Niemczycki, któremu dopisywało też szczęście. W 51. minucie obronił on uderzenie Sebastiana Milewskiego, w 52. minucie piłkę zatrzymała po strzale Jodłowca poprzeczka, a w 63. minucie Michał Żyro nie trafił w idealnej sytuacji w piłkę, będąc 2 metry od bramki.

Ostatecznie Piast po 6. porażce w sezonie nadal z 1 punktem okupuje ostatnie miejsce w tabeli, a Cracovia z 5 "oczkami" - startowała z poziomu -5, plasuje się na 10. lokacie.