Jak w lidze, tak w Pucharze! Górnik pierwszym półfinalistą

Dodał: Adrian Łęczycki
Data dodania: 28-11-2017 19:25

Nie było sensacji w Zabrzu. Górnik, który do meczu z Chojniczanką przystępował z wielką zaliczką z pierwszego meczu, w rewanżu potwierdził wyższość nad rywalem, ponownie ogrywając czołowy zespół Nice I ligi.

GÓRNIK ZABRZE - CHOJNICZANKA CHOJNICE 3:0, PIERWSZY MECZ 3:1, AWANS: GÓRNIK
Rafał Kurzawa 62, Łukasz Wolsztyński 71, Szymon Żurkowski 84
Górnik: 1. Tomasz Loska - 3. Adam Wolniewicz, 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 14. Michał Koj - 9. Damian Kądzior (63, 28. Maciej Ambrosiewicz), 22. Szymon Matuszek, 27. Szymon Żurkowski (87, 20. Marcin Urynowicz), 7. Rafał Kurzawa - 25. Łukasz Wolsztyński, 17. Igor Angulo (90, 11. David Ledecký).
Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz - 22. Bartosz Skowron, 26. Michał Markowski, 4. Piotr Kieruzel, 6. Przemysław Pietruszka - 23. Jacek Podgórski (68, 8. Jakub Bąk), 14. Krzysztof Danielewicz, 85. Hubert Wołąkiewicz, 7. Rafał Grzelak (74, 10. Andrzej Rybski), 45. Adam Ryczkowski (81, 3. Maciej Dampc) - 21. Emil Drozdowicz.
żółta kartka: Wolsztyński.
sędziował: Marek Opaliński

Po pierwszym spotkaniu kwestia awansu do półfinału Pucharu Polski wydawała się być rozstrzygnięta. Zabrzanie wygrali w Chojnicach 3:1, a dodatkowo do rewanżu przystępowali w praktycznie najmocniejszych składach.

Chojniczanka chciała jednak postawić się Górnikowi i od samego początku byliśmy świadkami bardzo ciekawej rywalizacji. Obydwie ekipy stwarzały sobie okazje, ale znacznie konkretniejsi byli gospodarze, którzy w pierwszym kwadransie mogli zdobyć trzy gole, ale trzy razy świetnie interweniował Janukiewicz.

Mimo sporej intensywności, w Zabrzu do przerwy gole nie padły. W drugiej połowie długo na gole się nie zanosiło. Aż do 63. minuty. Wtedy błędy defensywy gości wykorzystał Kurzawa, który pięknym strzałem dał prowadzenie liderom Lotto Ekstraklasy.

Kilka minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Wolsztyński, a na 3:0 trafił Wolsztyński,pieczętując tym samym wygraną Górnika i pewny awans do półfinału Pucharu Polski.