Mario Goetze udanie zadebiutował w PSV. Gol już po 9 minutach

Data dodania: 18-10-2020 21:49

Świetnie zaczął przygodę z PSV Eindhoven Mario Goetze. Niemiec niedawno podpisał umowę, a w niedzielę zadebiutował w holenderskim klubie. I od razu strzelił gola.

Goetze dostał od Rogera Schmidta miejsce w wyjściowym składzie na wyjazdowy mecz 5. kolejki Eredivisie z PEC Zwolle. I już w 9. minucie Niemiec odwdzięczył się golem na 1:0. Po fatalnym błędzie obrońcu - zagraniu sprzed pola karnego w kierunku bramkarza - Goetze przejął piłkę i spokojnie posłał ją do siatki.

Ostatecznie PSV wygrał 3:0, ustalając wynik do przerwy. W 18. minucie na 2:0 podwyższył Gakpo, w 30. minucie Ghoochannejhad zmarnował karnego dla Zwolle, a w 39. minucie na 3:0 trafił Malen z podania Gakpo.

W tabeli Eredivisie PSV jest liderem z 13 punktami w 5 meczach. O oczko mniej mają Ajax i Vitesse.