Ansu Fati ustanowił rekord Ligi Mistrzów. Jeszcze ma jeden mecz, by swoje osiągnięcie wyśrubować

Data dodania: 21-10-2020 7:49

Ansu Fati pobił kolejny rekord. Utalentowany as FC Barcelona został pierwszym w historii piłkarzem poniżej 18. roku życia, który zdobył dwie bramki w Lidze Mistrzów.

Fati we wtorek trafił do siatki w 42. minucie meczu z Ferencvarosem Budapeszt (5:1). 17-latek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i po podaniu Frenkiego De Jonga posłał piłkę do bramki na 2:0.

Urodzony 31 października 2002 roku napastnik zdążył przed 18. urodzinami strzelić swojego drugiego gola w Lidze Mistrzów. Z pierwszego cieszył się 10 grudnia 2019 roku w wyjazdowym i wygranym 2:1 meczu fazy grupowej z Interem Mediolan. Wówczas wszedł na murawę w 85. minucie, a chwilę później trafił do siatki.

Fati swój rekord będzie miał jeszcze okazję wyśrubować. Już 28 października FC Barcelona w 2. kolejce tej edycji LM zagra w Turynie z Juventusem.