Gol Roberta Lewandowskiego, czyste konto Wojciecha Szczęsnego w Lidze Mistrzów

Data dodania: 05-12-2017 22:37

Robert Lewandowski zdobył swojego 3. gola w tej edycji Ligi Mistrzów, a Bayern Monachium pokonał Paris Saint-Germain. Do wygrania grupy to jednak nie wystarczyło. Juventus z Wojciechem Szczęsnym w bramce wygrał w Pireusie i wiosną będzie walczył dalej w Champions League.

Finalista ostatniej edycji Ligi Mistrzów musiał wygrać w Pireusie z ostatnim w stawce Olympiakosem, by nie oglądać się na wynik Sportingu w wyjazdowym meczu z FC Barcelona. Włosi zrobili swoje i w Grecji wygrali 2:0. Prowadzenie objęli w 8. minucie po ładnym zagraniu Alexa Sandro, który wyłożył piłkę Juanowi Cuadrado, a ten trafił do pustej bramki. Wynik ustalił w 89. minucie Bernardeschi

W bramce Juventusu stanął Wojciech Szczęsny, dla którego był to pierwszy mecz w Lidze Mistrzów w tym sezonie. Polak w tak ważnym meczu zastąpił Gianluigiego Buffona i spisał się bez zarzutu. W Olympiakosie do 62. minuty zagrał były zawodnik Legii Warszawa Vadis Odjidja-Ofoe.

Juventus z 11 punktami zajął drugie miejsce w grupie, którą wygrała Barcelona. Katalończycy, którzy nie zagrali w najmocniejszym składzie - zabrakło przede wszystkim Leo Messiego (wszedł w 61. minucie) - 2:0 ograli Sporting Lizbona. Pierwszego gola zdobył Paco Alcacer po podaniu Denisa Suareza, a w doliczonym czasie gry samobójcze trafienie na znanym sobie Camp Nou zaliczył Francuz Mathieu.

Już wcześniej pewny awansu był Bayern, ale rewanż z PSG w Monachium miał charakter prestiżowy. Tym bardziej, że w Paryżu było 3:0 dla gospodarzy. W Niemczech też wygrali gospodarze. Tym razem 3:1. Wynik już w 8. minucie otworzył Robert Lewandowski. Po zgraniu Kingsleya Comana Polak uniknął spalonego i spokojnie trafił na 1:0. Potem dwa gole dołożył Corentin Tolisso, a PSG odpowiedziało jedynie trafieniem Kyliana Mbappe. Bayern nie zdołał wygrać grupy. Tak samo Anderlecht, który wygrał w Glasgow z Celtikiem, nie wskoczył na 3. miejsce. ,,Fiołki" przynajmniej nie skończyły rozgrywek bez punktów. Łukasz Teodorczyk wszedł na boisko w 78. minucie.

Grupę C ostatecznie wygrała AS Roma. Włosi wykorzystali remis Chelsea z Atletico Madryt u siebie i po ograniu 1:0 Karabachu Agdam zrównali się punktami z ,,The Blues", wyprzedzając ich dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich (3:3 i 3:0). Atletico Madryt zagra tylko w Lidze Europy, a Karabach zakończył rywalizację z 2 punktami na ostatnim miejscu. Jakub Rzeźniczak w Rzymie zagrał 90 minut i zarobił żółtą kartkę.

Beznadziejnie zaprezentowała się w Lidze Mistrzów Benfica Lizbona. Portugalczycy przegrali wszystkie 6 spotkań i zdobyli tylko jednego gola. W ostatniej kolejce 0:2 u siebie z FC Basel. Szwajcarzy awansowali więc do 1/8 finału wraz z Manchesterem United, który wygrał na koniec z CSKA Moskwa 2:1 u siebie. Anglicy zdobyli w sumie 15 punktów, Basel 12, a CSKA 9.