Remis Zagłębia Lubin z Lechią Gdańsk! Był VAR i karny

Data dodania: 23-10-2020 22:27

W ostatnim piątkowym spotkaniu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało 1:1 (1:0) z Lechią Gdańsk.

Do przerwy Zagłębie Lubin prowadziło 1:0. Na samym początku spotkania, dokładnie w 3. minucie spotkania na listę strzelców w ekipie "Miedziowych" wpisał się Ľubomír Guldan. Po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego doświadczony 37-letni Słowak strzałem głową nie dał żadnych szans Dušanowi Kuciakowi. W dalszej części pierwszej połowy podopieczni Martin Ševeli prezentowali się na boisku dużo lepiej niż goście.Tylko w sumie przed przerwą drużyna Piotra Stokowca wyprowadziła ciekawą akcję. Portugalczyk Flavio Paixao dośrodkował do Conrado, a ten z bliskiej odległości uderzył na bramkę gospodarzy, ale Dominik Hładun był tam, gdzie być powinien i poradził sobie z zagrożeniem.

W drugiej części gry "Lechiści" grali już lepiej. Zaskoczyć Hładuna próbowali m.in. Omran Haydary czy też Tomasz Makowski, ale niestety nie potrafili skierować piłki do bramki przeciwnika. Dopiero w 72. minucie zespół Stokowca doprowadził do wyrównania. W polu karnym zderzyli się Łukasz Zwoliński oraz Lorenco Šimić. Arbiter Wojciech Myć stwierdził, że ten pierwszy faulował i po konsultacji z wozem VAR wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Paixao i pokonał Hładuna. Wynik się już nie zmienił i oba zespoły ostatecznie podzieliły się punktami.

ZAGŁĘBIE LUBIN - LECHIA GDAŃSK 1:1

Bramki: Ľubomír Guldan 3 - Flávio Paixão 72 (karny)

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 17. Patryk Szysz (90, 8. Łukasz Poręba), 14. Jakub Żubrowski, 4. Jewgienij Baszkirow, 18. Filip Starzyński (62, 16. Adam Ratajczyk), 7. Saša Živec - 11. Samuel Mráz (61, 9. Rok Sirk)

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 5. Bartosz Kopacz, 2. Rafał Pietrzak - 8. Omran Haydary, 6. Jarosław Kubicki, 36. Tomasz Makowski, 15. Kenny Saief (79, 31. Žarko Udovičić), 20. Conrado (65, 9. Łukasz Zwoliński) - 28. Flávio Paixão

Żółte kartki: Šimić, Żubrowski

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)