Bramka Aubameyanga to wszystko, na co było dziś stać Borussię. Na ich szczęście punkty zgubił także RB Lipsk

Data dodania: 09-12-2017 17:37

Walcząca o czołowe lokaty w Bundeslidze Borussia Dortmund oraz RB Lipsk nie potrafiły dziś pokonać niżej notowanych rywali. Pierwsi przegrali z Werderem Brema 1:2, a drudzy tylko zremisowali z Mainz 2:2 w 15 kolejce Bundesligi.

15 kolejka Bundesligi sezonu 2017/2018
BORUSSIA DORTMUND - WERDER BREMA 1:2
Aubameyang 57 - Eggestein 26, Gebre Selassie 65
Borussia: Buerki - Bartra, Subotić, Papastathopoulos, Schmezler - Dahoud (82. Isak) - Kagawa, Guerreiro (46. Sahin) - Jarmołenko (46. Schuerrle), Aubameyang, Pulisić
Werder: Pavlenka - Gebre Selassie, Veljković, Moisander, Augustinsson - Bargrede - Eggestein, Junuzović (53. Gondorf), Delaney - Bartels (34. Kainz (84. Bauer)), Kruse

RB LIPSK - MAINZ 2:2
Kamp 29, Werner 45 (k) - Quaison 39, Berggreen 87
Lipsk: Gulacsi - Klostermann, Ilsanker (46. Compper), Orban, Bernardo - Kaiser (83. Halstenberg), Laimer (46. Bruma), Demme, Kampl - Werner, Poulsen
Mainz: Zentner - Donati, Balogun, Diallo, Brosinski - Latza, Gbamin, Frei (79. Maxim) - Serdar, Quaison (79. Samperio), Holtmann (57. Berggreen)

Werder szybko narzucił własne warunki gry i co kilka minut zagrażał bramce rywali. Wykorzystać to udało się w 26 minucie. Kruse zauważył niepilnowanego po prawej stronie Eggsteina i zagrał do niego górną piłkę. Piłkarz gości po przyjęciu zmylił obrońcę i posłał piłkę tuż przy dalszym słupku bramki. Borussia zdołała odpowiedzieć po przerwie. Po zagraniu z głębi pola piłkę głową w polu karnym strącił Kagawa, a na raty wpakował ją do bramki niezawodny Aubameyang. Ostatnie słowo należało jednak do gości. Werder wykorzystał stały fragment gry. Kruse dośrodkował z rzutu rożnego, a akcję strzałem głową wykończył Gebre Selassie.

W drugim spotkaniu RB Lipsk wyszedł na prowadzenie po dwóch kwadransach. Demme efektownie minął obrońcę i zagrał płaską piłkę w pole karne. Tam wbiegający Kampl przymierzył w samo okienko bramki Mainz. Goście nie mieli za wiele okazji do odpowiedzi. Wreszcie w 39 minucie po wykonanym rzucie wolnym do odbitej piłki przez bramkarza dopadł Quaison i wyrównał stan spotkania. Gospodarze jeszcze przed przerwą ponownie prowadzili. Rzut karny na bramkę zamienił Werner. Ostatnie słowo należało jednak do Werderu. Z rzutu rożnego dośrodkował Maxim, a najlepiej w polu karnym odnalazł się Berggreen pakując piłkę do bramki po strzale głową.