Real demoluje Sevillę! Dwa trafienia Ronaldo!

Data dodania: 09-12-2017 18:01

Real Madryt był dziś nie do zatrzymania i pewnie pokonał przed własną publicznością Sevillę 5:0 w 15 kolejce Primera Division. Dwa trafienia dla "Królewskich" zdobył Cristiano Ronaldo.

15 kolejka Primera Division sezonu 2017/2018
REAL MADRYT - SEVILLA FC 5:0
Nacho 3, Ronaldo 23, 31 (k), Kroos 38, Hakimi 42
Real: Navas - Hakimi, Vallejo, Nacho, Marcelo - Vazquez, Kroos (64. Llorente), Modrić (71. Ceballos), Asensio - Benzema, Ronaldo (76. Isco)
Sevilla: Rico - Mercado, Kjaer, Lenglet, Carole - Banega (81. Krohn-Dehli), Pizarro, Vazquez (71. Geis) - Navas, Muriel, Nolito (57. Sarabia)

Real nie mógł pozwolić sobie na kolejną porażkę. Przed spotkaniem miał już osiem punktów straty do liderującej FC Barcelony. Ta sytuacja podziałała na piłkarzy bardzo mobilizująco. Jeszcze przed przerwą rozwiali wszelkie wątpliwości, co do trzech punktów w tym spotkaniu. Już w trzeciej minucie fatalny błąd we własnym polu karnym popełnili Simon Kjaer i Luis Muriel, walcząc razem o piłkę, a ta spadła pod nogi Nacho Fernandeza, który z bliska dał Realowi prowadzenie. W 23. minucie Marco Asensio świetnie zagrał po ziemi do Ronaldo, a Portugalczyk wygrał pojedynek sam na sam z Sergio Rico. Zaledwie kilka minut później ręką we własnym polu karnym zagrał Jesus Navas, a rzut karny z trudem pewnymi problemami wykorzystał Ronaldo notując czwartą bramkę w rozgrywkach.

Następnie imponujący rajd z piłką przeprowadził środkiem boiska Toni Kroos. Zagrał do Vazqueza, a ten od razu ponownie do Niemca. Pomocnik strzałem z 12 metrów po ziemi podwyższył prowadzenie. W 42 minucie po akcji Ronaldo i podaniu Benzemy w sytuacji sam na sam z Rico znalazł się Hakimi. Z ostrego kąta zdołał zmieścić piłkę w bramce rywali. Po zmianie stron spotkanie znacznie się uspokoiło. Real pewnie kontrolował przebieg gry i mógł świętować awans na trzecie miejsce w tabeli.

Bramka Aubameyanga to wszystko, na co było dziś stać Borussię. Na ich szczęście punkty zgubił także RB Lipsk