Hat-trick Roberta Lewandowskiego. 8., 9. i 10. gol w tym sezonie i przeciwko temu rywalowi! Gol także 17-latka

Data dodania: 24-10-2020 16:11

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w starciu z Eintrachtem Frankfurt w meczu 5. kolejki Bundesligi. Do przerwy Bayern Monachium prowadził 2:0, a po zmianie stron Lewy dołożył kolejne trafienie. Ostatecznie Bawarczyy wygrali u siebie aż 5:0

Spotkanie źle zaczęło się dla Bayernu, bo już w 3. minucie trener Hansi Flick musiał dokonać zmiany. Kontuzjowanego Alphonso Davisa zastąpił Lucas Hernandez.

Nie wpłynęło to źle na poczynania Bayernu, który już w 10. minucie prowadził. Kingsley Coman, który był bohaterem meczu z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów (4:0), dograł do Roberta Lewandowskiego, a ten strzałem z dystansu strzelił swojego ósmego ligowego gola w sezonie.

W 26. minucie polski snajper miał ich już 9. na koncie. Joshua Kimmich dośrodkował, a Lewandowski głową pokonał Kevina Trappa. To 9. gol Polaka w sezonie, a także 9. w historii gier w Bundeslidze przeciwko Eintrachtowi Frankfurt.

Po zmianie stron Lewandowski już po kwadransie miał gola. W 60. minucie dostał podanie od Douglasa Costy, przyjął piłkę, ustawił sobie i pokonał bramkarza po raz trzeci!

Potem trafiali już koledzy Polaka. Na 4:0 podwyższył w 72. minucie wprowadzony 4 minuty wcześniej Leroy Sane. Z kolei wynik ustalił 17-letni Jamal Musiala. W 90. minucie Anglik pokonał bramkarza gości i to jego 2. gol w tym sezonie - pierwszego strzelił w wygranym 8:0 meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen.