Arsenal kolejny raz gubi punkty!

Data dodania: 10-12-2017 15:04

Arsenal Londyn tylko zremisował na wyjeździe z Southampton 1:1 w 16 kolejce Premier League. To kolejna strata punktów drużyny Arsena Wengera. Ostatnio ulegli 1:3 Manchesterowi United.

16 kolejka Premier League sezonu 2017/2018
SOUTHAMPTON - ARSENAL LONDYN 1:1
Austin 3 - Giroud 88
Southampton: Forster - Yoshida, Stephens, van Dijk, Bertrand - Hojbjerg, Romeu - Ward-Prowse, Tadić (88. Davis), Redmond (74. Boufal) - Austin (86. Gabbiadini)
Arsenal: Cech - Koscielny, Mertesacker (64. Welbeck), Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka (69. Wilshere), Kolasinac - Oezil, Sanchez - Lacazette (72. Giroud)

Zawody rozpoczęły się fatalnie dla "Kanonierów". Już w trzeciej minucie Per Mertesacker źle podał do kolegi i piłkę przejął Dusan Tadić. Serb idealnie zagrał do Charlie'ego Austina, który w sytuacji sam na sam z Petrem Cechem strzelił tuż nad czeskim golkiperem. Bramka dodała gospodarzom skrzydeł. Parę minut później sam na sam z Cechem ponownie wyszedł Austin, ale tym razem golkiper Kanonierów nie dał się pokonać. Ten sam zawodnik oddał jeszcze groźny strzał, a piłka trafiła w słupek. Okazało się jednak, że w momencie podania był na pozycji spalonej. Z czasem to Arsenal przejął inicjatywę. Z ataków niewiele wynikało , a gospodarze wyprowadzali groźne kontry. Po jednej z nich Romeu trafił w poprzeczkę. Arsenal cały czas próbował. Opłaciło się dopiero w 88 minucie. Alexis Sanchez dośrodkował na szósty metr, a Giroud idealnie głową przymierzył tuż przy słupku.