Na boisku trzeszczały kości. Trzy czerwone kartki, w tym Teodorczyka!

Data dodania: 10-12-2017 20:00

Anderlecht Bruksela przegrał na własnym boisku z Charleroi 1:3 w 18 kolejce Jupiler League. Zespół gości powiększył przewagę nad dzisiejszym rywalem do czterech punktów w tabeli. Czerwoną kartką w spotkaniu został ukarany m.in. Łukasz Teodorczyk.

18 kolejka Jupiler League sezonu 2017/2018
ANDERLECHT BRUKSELA - CHARLEROI 1:3
Onyekuru 82 - Rezaei 16 (k), Kums 60 (sam.), Benavente 74

Spotkanie rozpoczęło się bez Polaka w podstawowym składzie. W 16 minucie goście objęli prowadzenie po skutecznie wykonanej jedenastce Rezaei. Parę minut później boisko opuścił Trebel a w jego miejsce wszedł Teodorczyk. Zespół Polaka jeszcze przed przerwą grał o jednego mniej, ponieważ drugą żółtą kartkę otrzymał Deschacht. Na domiar złego po zmianie stron samobójcze trafienie zaliczył Kums. Goście wykorzystali przewagę liczebną i kwadrans przed końcem podwyższyli na 3:0 po trafieniu Benavente. W 82 minucie bramkę honorową zdobył dla Anderlechtu Onyekuru. Chwilę później liczba graczy na boisku się wyrównała, bo boisko za dwie żółte kartki musiał opuścić Baby. Trwało to jednak zaledwie kilkanaście sekund, bo to samo uczynił Teodorczyk. Spotkanie zakończyło się zatem z 19 graczami na boisku.