Śląsk przegrał mecz o posadę Jana Urbana. Wszystko na to wskazuje. Maciej Bartoszek może odetchnąć

Data dodania: 12-12-2017 22:01

Jeśli na piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza tak podziałały informacje o możliwym zwolnieniu trenera Macieja Bartoszka, to działacze takie przecieki powinni wypuszczać regularnie. ,,Słoniki" w I połowie rozdeptały Śląsk Wrocław. Potem się zmęczyły, ale zwycięstwo dowiozły.

Mecz 20. kolejki Lotto Ekstraklasy
BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - ŚLĄSK WROCŁAW 2:1
Gabriel Iancu 13, Samuel Štefánik 20 - Arkadiusz Piech 57
Bruk-Bet Termalica: 82. Ján Mucha - 96. Przemysław Szarek, 25. Mateusz Kupczak, 77. Artem Putiwcew, 2. Vitālijs Maksimenko - 20. Szymon Pawłowski, 5. Vlastimir Jovanović, 28. Łukasz Piątek, 10. Samuel Štefánik (83. 99. Dejan Janjatović), 18. Bartosz Śpiączka (80. 7. Roman Gergel) - 80. Gabriel Iancu (86. 19. Dávid Guba)
Śląsk: 27. Jakub Słowik - 16. Róbert Pich, 3. Piotr Celeban, 32. Igors Tarasovs, 17. Mariusz Pawelec - 18. Łukasz Madej, 8. Dragoljub Srnić (46. 6. Michał Chrapek), 10. Kamil Vacek (84. 25. Adrian Łyszczarz), 29. Arkadiusz Piech (87. 23. Sebastian Bergier), 22. Sito Riera - 9. Marcin Robak
Żółte kartki: Piątek, Iancu, Mucha, Jovanović - Pich, Vacek, Chrapek, Bergier
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów: 2009

Bruk-Bet Termalica ruszył co prawda wolno, ale szybko się rozkręcił. Pomógł mu w tym... Robert Pich. Słowak rozmyślnie ręką przerwał w 13. minucie atak gospodarzy. Do piłki podszedł Gabriel Iancu. Rumun idealnie zakręcił piłkę nad murem i Jakub Słowik nie miał szans. Już 7 minut później było 2:0. Śpiączka dośrodkował zewnętrzną częścią stopy, a Samuelowi Stefanikowi pozostało wbić piłkę do pustej bramki.

Warto dodać, że 2:0 powinno być wcześniej. W 15. minucie świetną okazję zmarnował Śpiączka, którego zatrzymał Słowik. Potem kapitalną okazję zmarnował też Iancu, który w 26. minucie dostał świetnie podanie od Pawłowskiego, a strzał właśnie Pawłowskiego minutę później świetnie zatrzymał Słowik. Z kolei w 25. minucie ,,setkę" zmarnował Arkadiusz Piech. Po wrzutce Łukasza Madeja był tuż przed Janem Muchą i z 5 metrów strzelił prosto w bramkarza gospodarzy. W golkipera kropnął też Pawłowski. On postanowił sprawdzić w 32. minucie wytrzymałość Słowika. Bramkarz Śląska nie pękł.

Po zmianie stron wszystko szybko zaczęło się układać po stronie Bruk-Bet Termaliki. Najpierw Piotr Celeban z trudem powstrzymał Iancu, a po chwili po strzale Rumuna Igors Tarasovs wybijał piłkę z linii bramkkowej. Od pierwszego gwizda w drugiej połowie minęło jednak 13 minut i to Śląsk zdobył gola. Robert Pich zagrał do Piecha, a ten strzelił kontaktowego gola. Potem bliski wyrównania był Robak, ale w 67. minucie przestrzelił z woleja, a w 76. minucie fatalnie spudłował po świetnej akcji Riery.

Śląsk przegrał i nadal jest najgorszym na wyjazdach, gdzie przegrał 6 meczów i 4 zremisował, nie odnosząc żadnego zwycięstwa. Nie to teraz jest jednak największym zmartwieniem. Wrocławianie najprawdopodobniej przezimują tuż przy strefie spadkowej. Mają tylko 24 punkty i zajmują 11. miejsce, a przed sezonem plany były dużo bardziej ambitne. Wszystko to może skończyć się zwolnieniem Jana Urbana z posady trenera. Z kolei w Niecieczy nastroje mogą się lekko uspokoić. Bruk-Bet Termalika ma 21 punktów i na pewno po tej kolejce będzie przed Pogonią Szczecin oraz Piastem Gliwice, a możliwe, że też przed Cracovią i Sandecją Nowy Sącz. Maciej Bartoszek, który w 11 meczach zdobył 16 punktów powinien już spać spokojniej.

Michał Żyro na wylocie z Wolverhampton Wanderers. Skrzydłowy musi szukać nowego klubu

William zamieni Rumunię na Polskę? Brazylijczyk jest łączony z Jagiellonią Białystok