Gol Adriana Mierzejewskiego. Jego drużyna jednak przegrała i jest w trudnym położeniu przed rewanżem

Data dodania: 27-10-2020 14:32

Adrian Mierzejewski strzelił 2. gola w barwach Guangzhou R&F, a 8. w całym sezonie chińskiej ekstraklasy. Jego obecny zespół przegrał jednak pierwszy mecz II rundy walki o miejsca 9-12.

Guangzhou R&F prowadził od 30. minuty po golu Mierzejewskiego, ale już 3 minuty później goście wyrównali. W 70. minucie przyjezdni wykorzystali natomiast grę w przewadze - w 59. minucie czerwoną kartkę obejrzał Zhang Gong - i zdobyli bramkę na 2:1. W efekcie wygrali i są faworytem przed rewanżem.

Mierzejewskiego w 69. minucie zmienił Richairo Živković.

Rewanżowy mecz zostanie rozegrany 1 listopad. Zwycięzca zagra o miejsce 9. w lidze, a przegrany o 11.