Bramkarz uratował Bayern w 94. minucie! Sensacyjna zmiana Marcina Kamińskiego

Data dodania: 16-12-2017 17:53

Sven Ulreich został bohaterem Bayernu Monachium. Bramkarz zastępujący Manuela Neuera w 94. minucie obronił rzut karny w wyjazdowym meczu z VfB Stuttgart. Bayern wygrał 1:0! Kompletnie nieoczekiwanie na środku ataku zagrali dwaj Polacy. O ile pozycja Roberta Lewandowskiego w Bayernie jest znana, o tyle ustawienie Marcina Kamińskiego było wręcz sensacyjne.

Robert Lewandowski wyszedł w pierwszym składzie Bayernu na spotkanie z beniaminkiem. Z kolei Marcina Kamińskiego zabrakło w wyjściowej jedenastce gospodarzy, ale pojawił się na murawie w 48. minucie. Co ciekawe zastąpił kontuzjowanego Terodde. Polski stoper zajął jego miejsce w... ataku. Trener Hannes Wolf postanowił zaskoczyć giganta i posłał Kamińskiego na środek napadu. Polak gola nie strzelił, ale wypełniał swoje zadania, wygrywając sporo pojedynków powietrznych.

Do przerwy w Stuttgarcie gole także nie padły. Bayern miał przewagę, stworzył kilka okazji, ale świetnie w bramce VfB spisywał się Ron-Robert Zieler. Po zmianie stron były golkiper Hannover 96 nadal bronił jak w transie. Skapitulował dopiero w 79. minucie, gdy Coman znalazł w polu karnym Muellera i ten spokojnie posłał piłkę do siatki.

W samej końcówce wynik mógł się zmienić w obie strony. Najpierw James Rodriguez w dobrej sytuacji nie przelobował Zielera, a dobitkę Lewandowskiego bramkarz gospodarzy także obronił. Po chwili Rafinha sfaulował w polu karnym jednego z rywali i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Akolo i zmarnował szansę na remis. Uderzył źle i Ulreich spokojnie odbił piłkę, ratując Bayernowi zwycięstwo.

W tabeli Bayern ma 41 punktów na półmetku rozgrywek. Jego przewaga nad wiceliderem będzie wynosiła 11 punktów, jeśli pozostanie nim Schalke 04 Gelsenkirchen, lub 10 "oczek", jeśli RB Lipsk wygra z Herthą Berlin i wróci na 2. miejsce w tabeli. Stuttgart przezimuje na 14. pozycji z 2 punktami przewagi nad strefą spadkową.

Pochettino chce wzmocnień. Włoski talent na celowniku!

Wielki zwrot w sprawie Coutinho? Brazylijczyk, zamiast do Barcelony może trafić do Serie A