Pogoń rozwalcowała Jagiellonię. Duma Podlasia pełna obcokrajowców bez szans w Szczecinie

Data dodania: 30-10-2020 19:53

Pogoń Szczecin rozbiła Jagiellonię Białystok w zaległym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy. Portowcy nie dali żadnych szans Dumie Podlasia.

Jaga dobrze zaczęła sezon - dwa remisy i dwa zwycięstwa - ale w czterech ostatnich meczach zdobyła tylko 3 punkty, pokonując Lecha Poznań. Ponadto przegrała z Zagłębiem Lubin i Śląskiem, a teraz z Pogonią.

W Szczecinie ekipa Bogdana Zająca wypadła fatalnie. Jaga w składzie m.in. z Bodvarssonem i Twardkiem oraz Ferreiroa nie wyglądała nawet na papierze groźnie, ale boisko pokazało, że jest jeszcze gorzej niż w teorii.

Już w 29. minucie Bodvarsson zaliczył samobójcze trafienie i było 1:0 dla Pogoni. Potem szansę sam na sam z Węglarzem zmarnował jeszcze Zahović i w sumie Portowcy mogli żałować, że prowadzą najskromniej jak można.

Zaraz po przerwie zrobiło się jednak 2:0. Piłkę w polu karnym w 47. minucie zagrał Tiru. Sędzia podtrzymał jeszcze decyzję po analizie VAR i Sebastian Kowalczyk trafił na 2:0. VAR potrzebny był też w 69. minucie, gdy Matynia zagrał przed linię obrony, a Gorgon płaskim strzałem trafił na 3:0. Powtórki pokazały, że wszystko odbyło się prawidłowo i gol został uznany. Więcej goli już nie było, a Pogoń zanotowała 6. w lidze mecz bez porażki.

Po 7 meczach Pogoń ma 14 punktów i wskoczyła na 3. miejsce. Jagiellonia w 8 spotkaniach wywalczyła 11 oczek i jest na 8. lokacie. 8 listopada Pogoń ma zagrać na wyjeździe z Wisłą w Płocku, a Jaga dzień wcześniej powalczy z Cracovią pod Wawelem.