Lazio grożą surowe konsekwencje z wyrzuceniem z Serie A włącznie. Prokuratura i federacja badają sprawę!

Data dodania: 04-11-2020 15:03

Lazio Rzym naruszyło protokół zdrowotny UEFA związany z pandemią koronawirusa. Według "La Gazzetta dello Sport" sprawę bada prokuratura, a klubowi grozi nawet wyrzucenie z Serie A!

Sprawa ma dotyczyć niedzielnego meczu z Torino. Lazio wygrało 4:3 po piorunującej końcówce, ale okazuje się, że być może trener Simone Inzaghi skorzystał z piłkarzy, z których skorzystać nie mógł. Chodzi o Ciro Immobile i Lucasa Leivę. Pierwszy zagrał od początku II połowy, drugi wszedł w 57. minucie.

Według przepisów sanitarnych piłkarze mogą zagrać w meczu, jeśli otrzymają negatywny wynik testu na koronawirusa nie później niż tydzień przed meczem. Tymczasem Leiva, Immobile oraz rezerwowy w Turynie bramkarz Thomas Strakosha, jeszcze kilka dni wcześniej byli zakażeni. Nie zagrali przeciwko Club Brugge (1:1) w Lidze Mistrzów, bo nie byli gotowi.

Sprawę bada już włoska prokuratura oraz federacja piłkarska. Przesłuchani zostali prezes Lazio Claudio Lotito i klubowy lekarz - Ibo Pulcini.

Według protokołu UEFA za złamanie przepisów sanitarnych grozi grzywna, odjęcie punktów, degradacja i wykluczenie z rozgrywek. Wszystko zależy od tego, jak ryzyko związane z przewinieniem ocenią odpowiedni sędziowie.