Bayern Monachium osłabi wielkiego ligowego rywala? Może zabrać mu trenera

Dodał: mpt
Data dodania: 02-01-2018 9:49

Czas płynie, Jupp Heynckes radzi sobie jako ,,strażak" w Bayernie Monachium, ale działacze hegemona z Bawarii szukają nowego trenera. Niemieckie media próbują odgadnąć, kto nim będzie. ,,Sport1" stawia na Ralpha Hasenhuettela.

Austriak obecnie jest szkoleniowcem mającego wielkie ambicje i plany detronizacji Bayernu RB Lipsk. Niewykluczone jednak, że gdy nadejdzie oferta z Monachium, to porzuci obecny projekt i wróci do Bayernu, w którym w latach 2002-2004 grał w rezerwach.

Niedawno Hasenhuettl został zapytany o taki scenariusz. Skromnie odparł, że to jednak mało prawdopodobne. - Nie sądzę, że to możliwe. Ten klub może mieć każdego trenera na świecie. Z większym doświadczeniem i większą ilością tytułów niż ja - stwierdził Austriak. 

,,Sport1" utrzymuje jednak, że Hasenhuettl jest wśród kandydatów na nowego trenera Bayernu. Czas działaczy bawarskiego klubu zaczyna powoli naglić. Niedawno Jupp Heynckes, już 72-letni, oświadczył bowiem, że nie bierze pod uwagę pracy w Bayernie w kolejnym sezonie. Niedawno z Bayernem łączono jeszcze mniej doświadczonego niż Hasenhuettl, zaledwie 30-letniego, Juliana Nagelsamanna, który osiąga niezłe wyniki z TSG 1899 Hoffenheim.

Gdyby Bayern rzeczywiście wyciągnął Hasenhuettela z RB Lipsk, to mocno osłabiłby być może najgroźniejszego w najbliższych latach rywala w walce o mistrzostwo Niemiec, a do pozyskiwania czołowych graczy przeciwników - Goetze, Lewandowski, Hummels, blisko Goretzka - doszedłby transfer trenera...

Krychowiak do MŚ 2018 będzie przygotowywał się w La Liga? Chce go beniaminek

Paweł Olkowski może wrócić do Lotto Ekstraklasy. Chcą go dwa kluby

Futbol.pl

TAGI

ANKIETA

Czy Ralph Hasenhuettl poradziłby sobie na stanowisku trenera Bayernu Monachium?

Tak
Nie
Nie mam zdania

Inne artykuły