Na nic GOL SEZONU Jesusa Imaza. Jagiellonia przegrała z Cracovią, więc Michał Probierz trochę poprawił swój bilans z byłym klubem

Data dodania: 07-11-2020 19:25

Jesus Imaz strzelił przepięknego gola, ale to jedyny słodki akcent dla Jagiellonii Białystok po meczu z Cracovią. Duma Podlasia musiała przełknąć kolejną gorycz porażki. W samej końcówce Pasy zadały dwa ciosy i wygrały 3:1.

Michał Probierz na pewno może mieć powodu do zdenerwowania i pretensje do swoich piłkarzy, ale może górę weźmie jednak zadowolenie. W swoim 16. spotkaniu w roli trenera przeciwko Jagiellonii, którą też w swojej karierze prowadził, odniósł dopiero 5. zwycięstwo przy 3 remisach i aż 8 porażkach.

Wygrana Cracovii - 3 z Jagiellonią z Probierzem na ławce - nie przyszła łatwo. Co prawda w 25. minucie po trochę przypadkowej akcji i podaniu Van Amersfoorta trafił na 1:0 Vestenicky, ale w 39. minucie Jesus Imaz pokazał wielką klasę. Dawid Szymonowicz na pewno z tej surowej lekcji może wyciągnąć wnioski na całą karierę.

Po przerwie długo było 1:1. W 86. minucie na boisku pojawił się Florian Loshaj i po chwili dał Pasom prowadzenie. Rezerwowy gospodarzy wykorzystał dośrodkowanie Rapy i precyzyjną główką - Damian Węglarz nie zdążył do piłki - trafił do siatki. Wygraną Pasów przypieczętował w 90. minucie Thiago, który też pojawił się na boisku jako zmiennik.

W tabeli Cracovia ma 9 punktów w 9 meczach, a Jagiellonia ma 11 oczek. Warto jednak pamiętać, że Pasy startowały z poziomu minus 5 punktów. Po przerwie na mecze reprezentacji Jaga podejmie Wisłę Płock, a Cracovia zmierzy się u siebie z Legią Warszawa.