Trafienie Kownackiego nie uchroniło Sampdorii od porażki z czerwoną latarnią ligi!

Data dodania: 06-01-2018 16:24

Sampdoria przegrała na wyjeździe z Benevento 3:2 w 20 kolejce Serie A. Po przerwie na boisku pojawił się Karol Linetty i Dawid Kownacki. Polacy przeprowadzili akcję po której padła bramka młodego napastnika. W innym spotkaniu festiwal strzelecki urządził sobie Immobile, który czterokrotnie pokonał bramkarza Spal.

Najlepsze widowisko zobaczyliśmy w starciu Spal - Lazio, gdzie padł grad bramek. Faworytem spotkania byli tutaj goście, którzy plasowali się tuż za ligowym podium. Już w 5 minucie objęli prowadzenie po trafieniu Alberto. Niespodziewanie Spal wyrównało chwilę później po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym przez Antenucciego. Mimo to Lazio potrafiło jeszcze przed przerwą zdobyć trzy trafienia. Wszystkie zdobył etatowy strzelec gości Immobile. Czynił to po podaniach kolejno Alberto, Milinkovica-Savica oraz Basty. Spal potrafiło w tym czasie jedynie raz pokonać stojącego w bramce Strakosha, za sprawą drugiego trafienia Antenucciego. Po zmianie stron spotkanie nieco się uspokoiło, ale nie przeszkadzało to Immobile do zdobycia czwartej bramki. Tym razem wykorzystał prostopadłe zagranie od Radu. 2:5

Drugie ligowe zwycięstwo zanotowało Benevento. Beniaminek Serie A wprawdzie przegrywał do przerwy na własnym stadionie z Sampdorią po trafieniu Caprariego, ale po zmianie stron i czerwonej kartce Sali przeważyło szalę na swoją korzyść. Przewagę w polu karnym wypracował Coda dwukrotnie pokonując Viviano. Po przerwie na boisku pojawił się Linetty i Kownacki. Obaj przeprowadzili skuteczną akcję w doliczonym czasie gry. Wcześniej jednak gospodarze podwyższyli na 3:1, a w odpowiedzi bramkę kontaktową zdobył były napastnik Lecha Poznań. Niestety mimo to przegrana z czerwoną latarnią ligi stała się faktem.

Pewną wygraną przed własną publicznością zanotowało Napoli. Ich rywalem była Verona. Goście bardzo długo dzielnie bronili się przed atakami. Dopiero po godzinie gry Mertens zdołał dograć na czystą pozycję do Koulibalyego, a ten otworzył wynik spotkania. Kwadrans przed końcem na boisku pojawił się Piotr Zieliński, by po kilku minutach jego zespół podwyższył prowadzenie. Akcję wykończył Callejon, a dograł mu Insigne. 2:0

Skromne wygrane zaliczył przed własną publicznoscią AC Milan pokonując Crotone po trafieniu Bonucciego oraz Genoa, gdzie jedyną bramkę w starciu z Sassuolo zdobył Galabinov.